Tecna

13. září 2013 v 21:40 | Keiko |  Tecna
Tecna je Víla ochránkyní svého světa Zenithu, je vílou technologie a členkou Winx Clubu spolu s ostatními pěti holkami. Jako expert na vědu se na ni Winxky spoléhají, aby vyřešila jakýkoliv technický problém. Ať už magický, nadpřirozený nebo obyčejný.
Tecně je na začátku seriálu 16 let, narodila se 16.prosince. Jak je známo, Tecna je velmi chytrá, její IQ je 150 a zbožňuje technologii. Někdy se však do technologie tak zabere a její nadšení může být nepříjemné. Je sebevědomá a je perfekcionistka. Vždy myslí prakticky a logicky, někdy je to ke škodě. Tecna má problémy s vyjadřováním pocitů a zakládá většinu svých rozhodnutí na logice. Během 2. a 3.série začíná být ke svým přátelům více otevřená a milá. O své přátele se stará, i když to skrze pocity moc často neukazuje. Během seriálu se citově vyvíjí a dokonce poprvé plaká, to se jí nikdy předtím nestalo.
Miluje vědu, ve svém volném čase experimentuje a zkouší vytvářet nové technologie. Má fotografickou paměť. Miluje počítače a hry.


Tecnin pokoj na Alfee
Palác na Zenithu
Tecna má sílu technologie a taková jsou taky její kouzla. Její magie je zcela založená na technologii, má schopnost také ovládat elektřinu. Dokáže vytvářet štíty ze zelené energie, kterým ironicky říká "Fire Wally". Dokáže vytvářet digitální klece a zdi z techno-energie (Laserová klec), stejně tak může mrštit paprsky zelené energie, které dokážou nepřítele na chvíli znehybnit - popřípadě dokáží vybuchnout (Elektrická bouře). Umí vytvářet digitální hologramy, které nepřátele zmatou.Tecniným klukem je Timmy, který měl stejně jako Tecna potíže s vyjadřováním svých pocitů. Stejně jako Tecna se v tom naučil trochu chodit. Mají společnou lásku k technologii.
ZAJÍMAVOSTI
Narozeniny: 16.prosince
Vílí znamení: Triton (Mořský muž)
Oblíbené jídlo: špenát
Oblíbená barva: světle modrá
Koníčky: hraní videoher, programování počítačů, hraní šachů, řešení záhad
Oblíbené zvíře: delfín
Ideální kluk: Timmy, inteligentní a trochu nešikovný
Nejlepší kamarádka: Musa
Oblíbené filmy: sci-fi
Miluje: vytváření nových technologií
Nesnáší: ...nic
Oblíbená hudba: pop a jazz
Oblíbené boty: pohodlné
Oblíbený předmět: elektromagie
Oblíbené kouzlo: Laserový paprsek!


Tecnin vzhled byl patrně inspirován zpěvačkou a textařkou P!nk, alespoň podle slov tvůrce Winx, Iginia Straffiho.
Jméno Tecna pochází z italského slova "Tecnologia".
Podle RAI verze je Tecna vílí kyborg.
V komiksech se Timmy seznámí s Tecnou na plesovém večírku, když narazí svým obličejem do jejího zadku...
Když si Musa upravila svůj sestřih vlasů, Tecna je jediná s krátkými vlasy.
Až na několik měnších detailů zůstala Tecna stejná jako v předběžných plánech.
Tecna se o svém světě moc nezmiňuje.
Tecna má ze všech nejmíň dívčí hlas.
V originální verzi je Tecna nejmladší. následována Bloom.
Tecnin Enchantix se z původních návrhů změnil ze všech nejvíc. Nejprve měla mít po pas dlouhé vlasy, elegantní a zdobený dvoudílný modro-fialový obleček. Pak se její Enchantix změnil na ten, který známe se seriálu, jen na šortkách a topu měla světle modré lístky a dlouhá křídla. Pak byla nakonec křídla změněna, lístky zmizely a barvy se taky trochu změnily.
Stella si myslí, že někdy je Tecna až moc "technická".
Ve 4kids verzi má Tecna narozeniny 6.června a její svět se jmenuje Třetí Dvojitý Sektor.
Tecna je jediná z Winx Clubu, která v seriálu neměla vidět svou rodinu.Ve druhé řadě seriálu se objevují Pixies. Dají se považovat za malé víly. Každá Winxka si s jednou z nich vytvoří pouto.
Tecna si vytvoří pouto s Digit, Pixie nanotechnologie.Avšak to se změní a v šesté řadě seriálu má Tecna vytvořené pouto s Caramel, které se zkráceně říká "Cara", známou ze série Pop Pixie. Je to Pixie Super síly.V 5.řadě seriálu se objevují Selkies. Selkies jsou strážkyněmi bran svých světů. Branami se může cestovat z jednoho oceánu do druhého.
Tecna si vytvoří pouto s Lithiou, strážkyní brány na Zenithu.Ve 4.řadě seriálu si Winx otevírají obchod s vílími zvířátky. Tak vracejí kouzla a magii zpět na Zemi. Každá z Winx má jedno vílí zvířátko.
K Tecně patří Chicko, kachňátko.Winx Club víly zatím dosáhly 10 přeměn.
Tady jsou přeměny Tecny.
Magic Winx - nejzákladnější přeměna

Charmix
Každá víla znásobí svou sílu, když získá svůj Charmix. Ten se skládá z brože a tašticky, nebo v Tecnině případě, technického vysílače. Charmix si víla může získat prokázáním odvahy, důvěry ve chvílích vypětí atd.
Enchantix
Enchantix si každá víla získá záchranou někoho ze svého světa. Tím získá úplnou vílí formu a stane se Vílou ochránkyní svého světa.
Tecna svůj Enchantix získá zavřením portálu do Omega Dimenze.


Fairy Dust - lahvička s vílím prachem
Každá víla společně s Enchantixem získává i Lahvičku s vílím prachem. Její pomocí dokáže víla uzdravovat a zlomit jakoukoliv kletbu.
Believix
Believix slouží tomu, aby lidé znovu začali věřit v kouzla a magii. Ale jen když v ně někdo silně věří, jen tak může víla získat Believix.
Zoomix, Speedix, Tracix
Tak se jmenují tři typy křídel, které víla získává spolu s Believix silami.
Speedix - Superrychlá křídla
Zoomix - s nimi se víla může přemístit z jednoho místa na druhé
Tracix - křídla umožňující pohled do minulosti
Sophix
Sophix darovaly Winxkám Éterické víly spolu s Lovixem. Obě přeměny se jmenují "Dary osudu".
Díky Sophixu jsou síly víl v harmonii s přírodou.
Lovix
Díky Lovixu dokážou víly lépe snášet mrazy a jejich síly získají zimní podstatu.
Harmonix
Díky Harmonixu mohou síly víl působit i pod vodou. Winxky obdržely Harmonix jako pomoc při hledání Sirenixu.
Sirenix
Aby Winx získaly Sirenix, musely podstoupit tři zkoušky. Zkoušky odvahy, pochopení a sebevědomí. A najít tři stejnojmenné kameny.Bloomix
Tuto přeměnu Winx získaly od Bloom, když ztratily své síly. Bloom se se svými kamarádkami podělila o moc Dračího ohně a díky tomu získaly Bloomix síly. Ale proměnit se Winx mohly, až prokázaly odvahu ve vypjatých situacích.
Mythix
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama