Leden 2014

Winx víla LASTE

26. ledna 2014 v 19:56 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla *BOOBEAR*

26. ledna 2014 v 15:45 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla MIRKA

25. ledna 2014 v 19:55 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla SYLVA

25. ledna 2014 v 15:16 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víly KELLISHA

25. ledna 2014 v 13:16 | Keiko |  Tvoje Winx


Elisa

22. ledna 2014 v 19:01 | Keiko |  GC - ElisaElisa je vílou Pixies a pochází z planety Magix. To je jedna z nejkouzelnějších planet Magické Dimenze.
Je studentkou na Alfee a členkou Goldix Clubu.

Elisa je nejlepší kamarádkou Pixies. Jako jedna z mála zná polohu jejich vesnice v Začarovaném lese. Ráda si s nimi hraje a pokud možno, tráví s nimi veškerou volnou chvilku. Miluje jejich domácí koláčky. Je záhadou, že svou vlastní Pixie, Elisa ještě nemá.
Elisa je rozverná, vtipná víla. V Mikki, své spolubydlící, našla svou spřízněnou duši. Skoro nic nebere vážně, neustále má úsměv na rtech.
Zbožňuje kluky. Ale jen málokterý se s ní odváží být víc jak pět minut.
Kromě Pixies a kluků, ráda lenoší a peče nejrůznější dorty a koláčky. Tohle pochytila od Pixies.

Jejími rodiči jsou Rey a Sophia. Ve městě Magixu vlastní několik obchodních center. Elisa je jedináček.
ZAJÍMAVOSTI
Narozeniny: 3. května
Vílí znamení: Satyr
Oblíbené jídlo: dorty, koláčky... všechno sladké
Oblíbená barva: žlutá, oranžová
Koníčky: pečení, hraní si s Pixies
Oblíbené zvíře: kočky
Nejlepší kamarádka: Mikki
Oblíbené filmy: romantické komedie
Miluju: prolenošený den
Nesnáším: příliš hodně učení
Oblíbená hudba: staré vypalovačky, poprock
Oblíbené boty: páskové sandálky
Oblíbený předmět: Přeměňování
Oblíbené kouzlo: Duhové třpytky!


II. Uvítací večírek - část první

22. ledna 2014 v 15:12 | Keiko |  Příběh Goldix Club


Daleko, předaleko od Alfei… se nachází Dimenze Omega. Toto místo je domovem pro ty, kteří si zvolili zlo před dobrem. Není to tu zrovna moc přívětivé. Všude okolo jen led a neskutečný chlad. To všechno odráží srdce těch, kteří tu jsou uvěznění. A není jich málo.
Jsou tu také Temná Dvojčata. Jedna stříbrovlasá, druhá černovlasá. Dvě těla uvězněná v jednom kusu ledu. To kvůli Winx jsou tady. Porazili je a ony tu teď musí trpět nekonečně dlouho… nebo ne?
Najednou se totiž led, který Dvojčata obklopoval, začal tříštit. Kousek po kousku ty dvě něco nebo někdo osvobozoval. Konečně byl všechen led pryč. Dvojčata ale jen bezvládně padla na zem. Byli příliš zesláblé.
"Jsme… volné!" Zasípěla jedna z dvojčat. Snažila se pohnout, ale i to bylo zatím nad její síly.
"Ano… volné…" Zašeptalo druhé dvojče. "Musíme načerpat sílu, sestro. A pomstít se těm, kteří se nám stavěli na odpor a uvěznili nás tu!"
První z dvojčat téměř neznatelně pokývala hlavou. "Přesně tak. O všechny se krásně postaráme."
Druhá z nich pohlédla na další uvězněné. Dostala nápad. "I když tak zesláblé, můžeme vysát životní energii z ostatních vězňů." Namířila svou ruku na jednu postavu v ledu, zavřela oči a neslyšitelně pronesla jedno z dvojčecích temných zaklínadel. Od kusu ledu k ní začala proudit životadárná energie, kterou tolik potřebovala. Prahla po ní. Takhle pokračovala se všemi, které měla na dohled.
Už se mohla postavit. A cítila se lépe. Mnohem lépe. Podívala se na své ruce a soustředila se na zbytky své kouzelné síly. Ano. Stále tam byla. Čekala na to, až ji povolá, ta síla po tom přímo dychtila. Temně se usmála.
Obrátila se na své dvojče a přešla k němu. "Vždycky jsem byla silnější než ty. Vím, že vstřebat do sebe životy ostatních teď nedokážeš. Pomůžu ti." V ten moment znovu procedila skrz rty zaklínadlo a životní síla proudila směrem k ní. Následovně jí poručila, ať proudí do sestřiného těla.
Ta se po pár vteřinách vzepřela na rukou a klekla si. Zaklonila hlavu a energii si patřičně vychutnávala. Zaťala ruce do pěstí, kolem ní byla vidět temná aura. Temná Dvojčata jsou zpět! Postavila se na nohy vedle své sestry. Temně se na sebe usmáli.
"Stále ještě nemáme tolik síly, kolik bychom potřebovali. Musíme se odtud dostat a načerpat sílu někde jinde. A pak můžeme začít…"
Druhá ze sester přikývla a vydali se vstříc temným zítřkům.

Zpět na Alfee, akademii pro víly. Ocitáme se ve společenské místnosti šesti dívek, se kterými jsme se už seznámili. Ariana, Keiko, Cleo, Mikki, Zoey a…
"Eliso, co si vezmeme na sebe? Musíme zazářit a přilákat pozornost naprosto všech!" Mikki začínala panikařit. Uvítací párty, to není jen tak. Je to vlastně vstup do nového světa, světa na Alfee. Navíc tu neměly být jenom víly, ale taky Specialisté z Rudé Fontány! Proto se oblečení nesmělo podcenit!
"To nejlepší, co máme ve skříních, to je jasný, kamarádko."
"Já nechápu, proč to tak prožíváte. Vždyť jde hlavně o to se pobavit," konstatovala Cleo. Ale na tu událost byla také patřičně natěšená.
"Tak se do toho musíme pustit, abychom tam nepřišli poslední. A já tu na přípravy navodím tu správnou náladu." Zoey vstala z křesla, pozvedla ruce nad hlavu a do místnosti přičarovala reprobedny. Pak jen luskla prsty a začala hrát skvělá hudba. Začala se pohupovat do rytmu a odporoučela se do svého pokoje se připravit.
Ostatní holky se zasmály, ale hudba je taky vtáhla do sebe. Tak se do svých pokojů tanečním krokem vydali i ostatní.
"Až budeme hotové, tak se tu sejdeme a zkontrolujeme se, jestli jsme všechny patřičně vystrojené a nalíčené, jasné?" Rozhodla Elisa.
"Můžeš se spolehnout!" Zavolala na ni ze svého pokoje Cleo. Ta otevřela svou skříň dokořán a začala přemýšlet, co na sebe. Jasně, šlo hlavně o to se pobavit, ale Cleo chtěla taky hezky vypadat. Prostě si na sebe vezme svoje oblíbené šaty. Hrábla do skříně a vytáhla lesklý zelený top a černé společenské džíny. Natáhla si je na sebe a pak si šla ještě vybrat boty a možná nějaké doplňky.
Zoey se moc dlouho nerozmýšlela. Její hudba, která hrála ve společence ji inspirovala. Vybrala si krátké světle fialové koktejlky s flitry. A k tomu by se docela hodily ty tmavě fialové letní kozačky, pomyslela si Zoey. Vytáhla je z botníku a nazula si je. Šla se na sebe podívat do zrcadla. Usmála se. S tímhle byla spokojená. Teď ještě něco na ruce a na obličej a hotovo!
O pár metrů dál, v dalším pokoji už byli Mikki s Elisou téměř hotové. Teď se obě ještě museli trošku namalovat.
Elisa na sobě měla oranžové tričko protkané stříbrnými nitkami a žlutou sukni s volánky. Na nohou měla kotníkové světle oranžové boty. Milovala zářivé barvy! Teď seděla před zrcadlem a nanášela si na rty svůj nejoblíbenější lesk s malinovou příchutí. Na očích už měla světle oranžové stíny.
"Vůbec se mi nechce věřit, že tu budou i Specialisté! To je naše šance, Mikki!"
Mikki stála před svým velkým zrcadlem a též se líčila. "Copak tolik toužíš po klukovi? Já ti snad nestačím???" Řekla Mikki naoko uraženě. Obě se tomu zasmáli. Mikki už byla připravená, jen si ještě upravovala vlasy. Ty si stáhla do vysokého culíku. Jinak na sobě měla rudé šaty po kolena s vysokým rozparkem a žlutým páskem. Pro tuto příležitost si obula páskové sandály na klínu.
A ještě o pár kroků dál se dostáváme do pokoje Ariany a Keiko.
I tady už jsou přípravy u konce. Dolaďují se jen poslední detaily.
Ariana si na sebe oblékla černé šaty s třpytivými hvězdičkami bez ramínek. Přes ramena si přehodila bledě modrý šátek. Na nohou měla Ariana vyšší bledě modré boty na podpatku. Vlasy si nechala rozpuštěné, jen si do nich dala trošku třpytek. S líčením si moc hlavu nelámala. Na rty si nanesla světle růžový lesk a použila trochu řasenky. "Nechce se mi věřit, že jsem ještě před dvěma hodinami chtěla odejít. Úplně mi to tu vzalo dech."
Keiko se na ni ze zrcadla usmála. "Nejsi sama. Ale už zítra začne škola, takže se bojím, že to ti ten dech vrátí." Keiko odložila hřeben na toaletní stolek a prohlédla si své dílo od hlavy k patě. Rozhodla se pro krátký tyrkysový top se špagetovými ramínky a modré džínové šortky. Na nohy si vzala jen barevné žabky. Obyčejné ale pohodlné. Vlasy si nechala rozpuštěné a od Ariany si půjčila třpytky. Keiko se nelíčila, na očích měla tyrkysové stíny a to bylo všechno.
"No jo, vlastně. Škola… Na tu dneska nehodlám myslet," přešla Ariana ke Keiko a objala ji kolem ramen, "dneska si to ještě pořádně užijeme!"
"Souhlas!"
Venku už se stmívalo a Alfea se začala oblékat do zářivých barev na uvítanou. Budova byla vyzdobená od podlahy až po střechu. Všude visely barevné girlandy, řetězy a vše také zdobily lampiony. Venku už se začali shromažďovat první nedočkavci.
"Paráda, co? Byla užaslá Ariana. Keiko jen přikývla.
"Holky! Vyrážíme! Všechny sem, ať se můžeme schválit!"
Dívky se na sebe naposledy podívaly do zrcadel a po pár vteřinách šly do společenky.
Sešly se tam všechny a začaly se navzájem prohlížet. "No… vypadá to vážně fantasticky!" Uznala Zoey. Ještě stále hrála její hudba.
"Máš pravdu. Jsme prostě fantastická šestka! A ta se teď může vydat na lov!" zatvářila se potutelně Elisa. Ostatní na sebe nechápavě hleděli. Nevěděli, o čem to Elisa mluví. Jenom Mikki byla v obraze. "Elisa se chce vydat na lov kluků, děvčata. Já pro ni asi nejsem dost dobrá…" povzdechla si Mikki.
Elisa ji šťouchla do žeber. "Přestaň už s tím, tohle je vážná věc. Dnes tu bude hodně kluků, tak proč bychom si nemohli někoho najít? Někoho sladkýho a svalnatýho…"
"To by tě ten sladký a svalnatý někdo musel taky chtít." Utahovala si z Elisy Mikki. Elisa ji na oplátku vraždila pohledem.
Vážně… jsou to komediantky, jedna větší než druhá, pomyslela si Keiko.
"Holky, přestaňte se pošťuchovat. Myslím, že můžeme vyrazit," utnula je Cleo.
To na ty dvě zabralo. Ještě se na poslední chvíli překontrolovali, Zoey nechala zmizet své reprobedny a mohli vyrazit na párty.

Zefir se nemohl dočkat, až bude na Alfee. Představoval si, jak bude jeho sestra Ariana překvapená, že ho tam potká. O tom, že nastoupí na Rudou Fontánu, nic neví. Však si to taky u rodičů řádně vydupal. Když si však uvědomili, že by tu na ni mohl tak trochu dávat pozor, povolili mu to. A tak je tady.
Rudá Fontána byla od Alfei vzdálená ani ne tři kilometry. Cesta tak netrvala dlouho. "Jaký myslíš, že to tam bude?" Zeptal se Zefira jeho nový kamarád Elliot. Spřátelili se hned, jakmile se oba dozvěděli, že spolu budou bydlet.
"Řekl bych, že asi jako na většině večírků. Bude tam hudba, občerstvení, a spousta lidí."
Elliot protočil oči. "To je mi taky jasný. Jen si říkám, jaká tam bude panovat atmosféra. Mezi námi a vílami."
Zefir jeho dotaz nechápal. "Jaká by tam, prosím tebe, měla být atmosféra? Je to večírek, každý se může bavit s každým. Profesoři by nás tam nebrali, kdyby jim tohle vadilo."
To dá rozum, pomyslel si Elliot. Ani nevěděl, proč se na něco takového ptá. Ale měl takové zvláštní tušení. A nevěděl, proč tomu tak je.
Zefir ho koutkem oka sledoval. "Uvolni se a prostě se bav, Elliote. Škola začíná až zítra."
Koukl se z okna lodě Rudé Fontány a viděl, že už budou přistávat. Těšil se na Arianu. Byl zvědavý, jestli se tam zabydlela. Podle toho, co mu rodiče řekli, nebyla zrovna dvakrát odvázaná z toho, že má studovat na neznámé planetě, neznámé škole.
Loď přistála a dveře se otevřely. Specialisté začali vystupovat a zamířili ke školnímu dvoru Alfei, kde už se zábava pomalu ale jistě rozjížděla.
Zefir s Elliotem vystoupili mezi posledními a stejně jako ostatní šli směrem na večírek.
Někteří kluci neváhali a ihned se začali seznamovat s vílami a po chvilce s nimi začali i tančit.
Zefir se rozhlížel po areálu, hledal Arianu. Zatím ji nikde neviděl. Elliot postřehl jeho pátravý pohled. "Koho hledáš?" Byl zvědavý.
"Počkej…" Tamhle je! Už ji zahlédl. Právě vycházela z budovy školy s dalšími pěti vílami. A vypadalo to, že se dobře baví. Usmál se. Byl za to strašně rád.
Zamířil jejich směrem. Cestou se musel vyhýbat tančícím vílám i Specialistům. Vypadalo to, jako by sám tancoval.
Zefir zamával jejím směrem, doufal, že si ho Ariana všimne. A opravdu. Ariana se rozhlížela po lidech a ihned ho uviděla. Rozzářil se jí obličej a vyrazila jeho směrem. Její nové kamarádky zůstaly pozadu.
"Zefire!" Ariana se na Zefira vrhla a pevně ho objala.
"Nazdar, moje nejoblíbenější sestro." A také ji pevně objal.
"Pokud vím, tak jinou sestru nemáš," zasmála se, "ale co tady děláš? Máš za úkol tu na mě dohlížet?" Ihned ho začala podezírat.
"Kdepak, jen jsem přišel na uvítací večírek. Začínám totiž studovat na Rudé Fontáně!"
"Super! Aspoň tě budu mít blízko, bráško." Zaradovala se Ariana.
Zefir jí úsměv oplatil a na to ji vzal tancovat.

Temná Dvojčata se objevila v Začarovaném lese na Magixu. Jakmile okolní zvířata a bytosti zaregistrovaly jejich přítomnost, okamžitě se vytratily.
"Kde načerpáme další energii, sestro?" Životní síla, kterou získali v Omega Dimenzi pomalu začala vyprchávat. Pokud chtěli uskutečnit své plány, rychle museli nabít novou sílu.
"Někde tu cítím silnou magickou energii. Není daleko." Starší z Dvojčat se obrátila k mladší. "Spojíme své síly a tu magickou energii najdeme." Ihned na to se vzali za ruce, zavřeli oči a začali se soustředit na zbytky své magické energie.
Okolo jejich těl začala pulzovat temná aura. Do té temnoty se zahalilo všechno, co bylo v dosahu Dvojčat.
Po pár chvilkách se temná magická síla vytratila a Dvojčata tu stála jako předtím. Ale něco v jejich výrazu se změnilo. Usmívali se, a když otevřeli oči, zračil se v nich ďábelský lesk. A to není dobré znamení. Pro Magix i celou Magickou Dimenzi.
"Alfea!" Dvojčata měla stejné myšlenky. A jejich spolupráce jim ukázala cestu, kde mohou získat zpět svou magii.
Ano. Alfea se má v nadcházejících minutách na co těšit! Prolétlo hlavou oběma Dvojčatům.

Mikki

22. ledna 2014 v 11:31 | Keiko |  GC - Mikki


Mikki je vílou zvířat a její planetou je Aleios - planeta míru a rovnováhy.
Mikki je studentkou na Alfee a je jednou z členek Goldix Clubu.

Jelikož je Mikki vílou zvířat, miluje zvířata a všechno, co se jich týká. Díky svým schopnostem jim dokáže porozumět a v těžkých chvílích pomoci. Na své rodné planetě má spoustu domácích mazlíčků - všude je jich plno.
Nerada se hádá, ale téměř neustále srší vtípky. Když se v Magixu potkala s Elisou, jako by našla svou sestru, kterou nikdy neměla.
Kromě zvířat má ráda dlouhé procházky po horách a lesích, kde ji nic neruší a může si vychutnávat krásu okolí. Často k sobě přiláká pozornost zvířat, která tam žijí.
Docela ráda se učí - ale nesmí se to přehánět. Raději si s kamarádkami dojde poklábosit a k tomu si dá tu nejlepší pizzu. Často i víc...

Její rodiče jsou takoví zvířecí badatelé - Sinned a Amaryl. Většinou jsou na cestách, kde poznávají nové a nové druhy zvířat. Mikki má desetiletého bratra Sarona. Velice často ji vytáčí a nerada přiznává, že ho má vlastně moc ráda.
ZAJÍMAVOSTI
Narozeniny: 31. srpna
Vílí znamení: Unicorn (Jednorožec)
Oblíbené jídlo: jakákoliv pizza!
Oblíbená barva: červená, růžová
Koníčky: starání a hraní si ze zvířaty, volejbal
Oblíbené zvíře: pardon, nemůžu si vybrat jenom jedno...
Nejlepší kamarádka: Elisa
Oblíbené filmy: o zvířatech, komedie
Miluju: dloooouhéééé procházky
Nesnáším: nudu
Oblíbená hudba: r'n'b, pop
Oblíbené boty: sneakersky
Oblíbený předmět: Magické bytosti
Oblíbené kouzlo: Zuřivost vlka!


Keiko

21. ledna 2014 v 21:45 | Keiko |  GC - Keiko


Keiko pochází z planety Hircania, kde jsou vládcem přírodní živly.
Studuje na Alfee a je členkou Goldix Clubu.

Keiko je víla čtyř přírodních živlů. Po staletí náležela síla živlů královskému potomkovi - princezně Hircanie. Nicméně v současné době Hircanie svou princeznu nemá - pouze svého korunního prince. Dlouho se nevědělo, komu teď síla živlů připadne. Nemohou totiž zůstat bez svého vládce. Jinak by se živly vzbouřily a to by byl konec Hircanie.
Z neznámých důvodů získala tuto sílu Keiko. Neví se proč. Po Hircanii se proslýchá. že si ji živly vyvolily.

Keiko miluje přírodu a vše, co je s ní spojené. Nejraději tráví čas venku. I když prší. Takové počasí má vlastně nejraději. Alternativou je pro ni lenošení v posteli s dobrou knížkou nebo psaní básniček.
Má ráda zahradničení a její vášní je taneční gymnastika.
Kluka zatím nemá, ale nemůže se dočkat, až se poprvé zamiluje. Proto se také s ostatními holkami často poflakuje okolo Rudé Fontány.
Nakonec však nemusí hledat daleko, jelikož princ království Hircanie, Danny, myslí jenom na ni.

Její rodiče jsou královští zahradníci - Jared a Lena. Keiko má o šest let starší sestru Suzzi. Ale jsou skoro jako jednovaječná dvojčata - často je od sebe nejde odtrhnout.ZAJÍMAVOSTI
Narozeniny: 12.července
Vílí znamení: Hippogriff (Hipogryf)
Oblíbené jídlo: ovocné a zeleninové saláty
Oblíbená barva: odstíny modré, šedá
Koníčky: zahradničení, psaní básní
Oblíbené zvíře: velryby, delfíni
Nejlepší kamarádka: Ariana
Ideální kluk: ...Danny...
Oblíbené filmy: ... filmy nemusím, ale miluju sitcomy!
Miluju: deštivé počasí
Nesnáším: nerespektování přírody
Oblíbená hudba: poprock
Oblíbené boty: barevné a pohodlné
Oblíbený předmět: lektvary
Oblíbené kouzlo: Oceánské tornádo!


Ariana

21. ledna 2014 v 19:02 | Keiko |  GC - ArianaAriana je vílou vesmíru a princeznou planety Stareina, kde uvidíte všechna souhvězdí Magické Dimenze a z celého vesmíru vůbec. Ariana studuje na Alfee a je členkou Goldix Clubu.

Tahle víla miluje noc. Mnohokrát toho moc nenaspí, protože se s oblibou dívá na hvězdy a noční nebe. Od svého staršího bratra jednou k narozeninám dostala dalekohled, díky kterému má možnost Ariana vidět i planety. Třeba ze svého pokoje.
Ariana je k ostatním často nedůvěřivá, má jen pár nejlepších přátel. Ale u kluků slaví úspěchy. Přesto se ještě nikdy do žádného nezamilovala.
Má ráda nakupování, tanec a filmy.

Její rodiče jsou král Ramon a královna Diana. Ale jinak to jsou prostě normální rodiče. Kvůli královským povinnostem se nemohli svým třem dětem skoro vůbec věnovat. Proto jsou Ariana, Damon a Zefir na sebe tak vázaní. Jsou to v podstatě nejlepší kamarádi.


ZAJÍMAVOSTI
Narozeniny: 24.ledna
Vílí znamení: Centaur (Kentaur)
Oblíbené jídlo: těstoviny
Oblíbená barva: černá, tmavá modrá
Koníčky: astrologie, tanec
Oblíbené zvíře: ptáci (orli, plameňáci, sovy...)
Nejlepší kamarádka: Keiko
Oblíbené filmy: sci-fi
Miluju: celý den strávený sledováním filmů
Nesnáším: zamračené noční nebe
Oblíbená hudba: rock, klasická
Oblíbené boty: kotníkové, pohodlné
Oblíbený předmět: Astrologie
Oblíbené kouzlo: Vesmírné nekonečno!


Víly čtyř ročních období

20. ledna 2014 v 22:18 | Keiko
Tak jsem nakreslila víly čtyř ročních období podle svojí fantazie :)
Mohlo to být lepší, ale kreslila jsem je docela v rychlosti :D
Tady jsou:

SOFIA - víla jara


SUNN - víla létaFLAIR - víla podzimu


MIA - víla zimy

Rady a tipy od Winx clubu

20. ledna 2014 v 22:11 | Keiko |  Rady a tipy Winx
V této rubrice najdete nejrůznější rady a tipy od holek z Winx clubu. Poradí vám v módě, kráse, přátelství, zájmech atd. :)Winx víla ANETHE

19. ledna 2014 v 12:16 | Keiko |  Tvoje Winx

Logo Goldix Clubu

18. ledna 2014 v 19:25 | Keiko |  Goldix Club

I. První den na Alfee - část druhá

18. ledna 2014 v 15:49 | Keiko |  Příběh Goldix Club

Keiko nevěděla, co dalšího by měla říct. Byla perfektně zaskočená a jen na tu neznámou holku mlčky koukala.
"Ale aspoň do zítřka tu zůstanu. To se dá vydržet…", přemítala nahlas ona neznámá. Pak znovu upřela pohled na Keiko. "Tak co? Půjdeme?" A s těmito slovy se vydala směrem k pokojům.
Keiko se vzpamatovala a šla za ní. Připadala jí sice trochu zvláštní, ale ráda by se tu konečně s někým seznámila. I když nevěděla, jestli právě ona je tou nejlepší volbou.
"Ještě jsem se ti nepředstavila. Jsem Keiko z planety Hircania."
Ariana se na ni téměř neznatelně usmála. "Ariana, princezna planety Stareina."
Nemusela by být zase tak špatná…, přemítala v duchu Keiko. Ostatně, říká se "Nedávej na první dojem".
Cestou míjeli chodby, které vedly většinou k učebnám. Zahlédli i vchod do knihovny. Keiko se na to vše stále dívala s velkým údivem.
"Co jsi to předtím říkala? Že jsi tu nedobrovolně?" zajímalo Keiko.
Ariana chvíli váhala. Nevěděla, jestli se má vůbec s něčím svěřovat. Měla ráda své soukromí.
"To je dlouhá historie."
Keiko se o tom už nezmiňovala a zbytek cesty šli mlčky.
V jednom si byli s Arianou podobné. Každá měla ráda svůj klid.
Konečně se dostali do druhého patra. Teď jenom najít jejich pokoj.
"Netušíš, kde je ten náš pokoj? Měli nám dát rovnou i mapu školy. Já jsem schopná se ztratit úplně všude," prohodila se smíchem Keiko. I Ariana se rozesmála. Má hezký smích, pomyslela si Keiko. A její obličej celý září.
"Nech to na mně," řekla Ariana s úsměvem na rtech, "já vždycky vím, kam jít." Rozhlédla se po chodbě a vypadala, že se soustředí. Keiko skoro ani nedýchala.
Po pár vteřinách se Ariana jistým krokem vydala do chodby vpravo. "Tudy. Až na konec."
Keiko neváhala. Cítila, že v tomhle ohledu může Arianě věřit.
Zastavili se před dvoukřídlými dveřmi. A vedle nich visela cedule s jejich jmény.
Ariana se na Keiko usmála: "Já jsem to říkala." Obě se tomu zasmáli.
Najednou je vyrušil nějaký hluk, který vycházel zevnitř. Panovalo tam veselo, stejně jako venku.
"Tak se jdeme seznámit s ostatními, co ty na to?" optala se Keiko.
Ariana nepromluvila. V hlavě teď měla zmatek. Pořád chtěla domů, chtěla se svalit na svou postel v paláci, schoulit se do klubíčka a vypustit okolní svět z hlavy.
Na druhou stranu… uvědomovala si, že by to tu nemuselo být tak špatné. Škola i okolí ji vzaly dech a Magix byla vážně kouzelná planeta. Přesně jak říkala její mamka.
Pak znovu promluvila Keiko: "Je mi jasný, že se tu nechceš moc zabydlovat, když máš v plánu hned zítra zmizet. Ale aspoň si ten jeden den můžeš se všemi užít."
Ariana se probudila ze svých úvah: "Jo, jasně… Tak pojďme dovnitř."
Vzala za kliku a dveře se tiše otevřely. A s tím se taky znásobil hluk, který tu panoval. Obě víly vešly dovnitř a znovu byly naprosto vykolejené.
Ty pokoje… Vlastně tu byl společenský prostor s pohovkami, velkými polštáři a stolky. Prostor vedl ke dveřím, které vedly na malý balkónek. Vše bylo vyvedeno v pastelových odstínech růžové, fialové, žluté a modré. Prostě bomba!
A byly tu další troje dvoukřídlé dveře, které vedly už do samotných pokojů.
Dívky vyvedl z údivu uvítací výbor v podobě dalších čtyř dívek. "Vítejte! Konečně dorazili i poslední z nás! Tak abychom se všichni představili, co říkáte?" Jedna z dívek přiskotačila k nově příchozím a vřele je objala kolem ramen.
Všechny se rozesmály. Vzduch tu sršel optimismem a nadšením.
"Takže do toho," začala modrovlasá dívka, "Já jsem Elisa a moc dlouho jsem sem cestovat nemusela, víte. Jsem totiž z Magixu," a z legrace se uklonila. To vyvolalo další záchvat smíchu.
"Tak teď je řada na mně, Eliso, ustup ze záře reflektorů," pronesla povzneseným hlasem další dívka.
"Já se jmenuju Mikki a jsem z planety Aleios," a na to předvedla dokonalou piruetu.
Keiko už od smíchu bolelo břicho. Koutkem oka pohlédla na Arianu, a když spatřila, že je na tom stejně, měla z toho radost.
"Další prosím!" vyzvala potleskem Elisa další novou tvář. Byla to dívka s hodně světlými vlasy a pronikavýma zlatavýma očima: "Já jsem Cleo a mojí planetou je Cryozex," k tomuto prohlášení připojila úklonu jako Elisa. S tím rozdílem, že Cleo při tom vypadala jako robot.
"Zapomněla jsi něco dodat, zlato," pošťuchovala Mikki Cleo, "na veledůležitou věc…"
Cleo si povzdechla: "Už jsem vám říkala, že se s tím nikde nechlubím. Akorát se potom ke mně všichni chovají jako k veledůležité osobě."
"Ale ty jsi veledůležitá osoba, Cleo," přidala se k pošťuchování Elisa.
Cleo to vzdala: "Dobře, dobře, řeknu to, než mě vy dvě úplně vytočíte," prohodila se smíchem Cleo.
"Jsem taky princezna planety Cryozex… Tak a je to venku."
Všechny napadlo v tu chvíli to samé. Naráz se Cleo uklonili. Hluboce.
Cleo na ně jen nevěřícně koukala. "To snad není možný. Jste vážně komediantky. Všechny do jedné."
"Že váháš," narovnala se Elisa, "bez komediantek by byla Magická Dimenze nuda." Obrátila se k Arianě a Keiko: "Vypadá to, že z nás bude dobrá parta. A to se ničemu nevyrovná!"
"Teď je řada na mně, milá děvčata, ustupte, prosím," předstoupila před ně hnědovlasá dívka s úzkýma očima.
"Jmenuju se Zoey a pocházím z Harmonické Říše. A já to klidně řeknu, protože se za to nestydím! Jsem taky princezna!" Zazubila se a evidentně čekala na poklonu všech. Ale nic se nedělo.
Dívky se na sebe jen podívaly a znovu vyprskly smíchy.
Zoey jen zavrtěla hlavou: "Vážně komediantky. Když to člověk očekává, tak se toho nedočká." Se smíchem se přidala k ostatním.
Ariana tomu nemohla uvěřit. Cítila se nádherně, jakoby se vznášela na měkkém bílém obláčku. Už dlouho se takhle úžasně necítila. A nechtěla, aby to skončilo…
Rozhodla se. Chce tu zůstat s těmito pěti skvělými holkami.
Zoey už nemohla dál. Od smíchu ji bolelo břicho a tekly jí slzy. Už ráno věděla, že dnešek bude skvělým dnem. Ale ještě o kousíček předčil její očekávání.
Pohlédla na ty dvě nově příchozí. Tipla si, že ta s tyrkysovými pramínky bude Keiko, ta druhá Ariana. Tak nějak dokázala uhádnout jména lidí i jejich povahy. V tomhle případě se obě dívky od sebe moc nelišily.
"Už zbýváte jen vy dvě, tak se nám taky koukejte představit," pobídla Mikki Arianu s Keiko.
Ty na sebe koukli a beze slov se domluvili, že Keiko se do toho pustí jako první.
"Tak tedy… Já jsem Keiko a mou planetou je planeta Hircania. Asi vás zklamu, protože princeznou nejsem."
"Paráda, aspoň nejsme samy, že jo Mikki?"
"Jasně. Ale něco mi říká, že poslední, která se nám ještě nepředstavila, princezna je."
Jak to, že to dokáže uhádnout? Ariana to nechápala. To to na ní bylo tolik poznat? Podívala se na sebe, ale nic, co by ji dělalo princeznou, neviděla.
S podivem se na Mikki koukla. Ta jen čekala, až se Ariana představí. A ostatní taky.
Tak se do toho pustila: "Jmenuju se Ariana a jsem z planety Stareina. A nevím sice, jak jsi to uhodla, ale každopádně jsi měla pravdu," otočila se k Mikki. Usmáli se na sebe.
"Jak já jsem ráda, když mi někdo dává za pravdu," zatvářila se Mikki blaženě.
"Což se asi nestává moc často, že?" popíchla ji Cleo.
Mikki vrhla po Cleo vražedný pohled: "Hele, neurážet… I když na druhou stranu… Máš vlastně pravdu! Ale když už mi někdo dá za pravdu, tak ta pravda je vážně pravdoucí."
Znovu se zasmáli a Keiko se začala poohlížet po dveřích do svého pokoje. Předpokládala, že to budou ty nejblíže k balkónku. Tak se k nim vydala.
"No jasně, asi byste se chtěli konečně zabydlet," uvědomila si najednou Zoey.
Keiko jen přikývla a už měla ruku na klice. Zarazila se. Otočila se k místu, kde stála Ariana.
"Co kdybychom si dveře do svého tříletého království otevřely společně?"
Ariana ani na vteřinku nezaváhala a přistoupila ke Keiko. Dala také svou ruku na kliku. Keiko už asi ví, jak jsem se rozhodla, pomyslela si Ariana. "Na tři. Jedna… Dva… Tři!"
Společně otevřeli dveře a vstoupili do svého pokoje.
Pokoj byl rozdělen na dvě části. Byly to vlastně dva pokoje v jednom.
Vážně, tohle místo prostě nemělo chybu!
"Nevadilo by ti, kdybych si vzala tu půlku pokoje u oken?" zeptala se Ariana. "Abych v noci viděla na oblohu a hvězdy."
Keiko se na ni jen usmála a přikývla: "Jasně, že mi to nevadí. Hlavní je, aby ses tu cítila jako doma. Ty tři roky."
"Už se tu cítím jako doma. S vámi všemi," posadila se na svou postel, " víš, když jsem se dozvěděla, že mám jít na školu pro víly, vůbec jsem z toho neměla radost. Rodičové to plánovali za mými zády a já o tom neměla vůbec tušení. Byla jsem na ně hrozně naštvaná. Myslela jsem, že budu studovat doma nebo na škole na Stareině. Nemám ráda změny a nerada jsem daleko od domova… Ale když jsem poznala vás pět… hlavně tebe, a když jsem viděla, jak si to všichni užíváte… Chtěla jsem to zažít taky. Tím pádem jsem se rozhodla, že tu zůstanu. Chci tu být s vámi. S vámi jsem se teď nasmála jako snad nikdy!" rozesmála se Ariana. "Jen si na to vzpomenu, tak mám zase záchvat smíchu!"
Keiko byla tímto doznáním překvapená. A byla za něj taky ráda.
"Jsem za tebe ráda, Ariano. A teď bych si to tu trochu zútulnila." Keiko začala přemýšlet, co kam dá.
Na postel svoje nejoblíbenější povlečení. Všechno oblečení šup do skříně. Na noční stolek lampičku v podobě květiny, kterou má z domova. Nad postel si přičarovala svou knihovničku se svými nejoblíbenějšími knížkami. A sem na stěnu by se docela hodily popínavé liány! A už tam byly. A k další zdi si dá své mořské akvárium. A to všechno doplnila Keiko různými plakáty.
"Tak to by bylo. Je to ještě o něco veselejší, viď?" pochvalovala si své dílo Keiko.
Otočila se k Arianině části pokoje. A ztuhla jako kámen. Zatímco se zaobírala svou částí, Ariana se taky činila!
Na posteli měla povlečení s motivem vesmíru, na stolku měla lampičku v podobě komety a ten strop! Vypadal jako obloha za krásné bezmračné noci!
"Nádhera!"
"Jo, tohle se nám povedlo," přitakala Ariana, "a já mám teď chuť oslavovat. Pořádně si pokecat a zatancovat a seznámit se ještě s dalšími lidmi!"
"To by byla paráda!"
"Ariano! Keiko!" ze společenské části na ně volala Elisa.
Dívky se na sebe jen podívaly a vydaly se kouknout, co se děje.
"Co je???" řekli Ariana s Keiko najednou.
Elisa a všichni ostatní jen nadskakovali nadšením.
"Dneska tu bude ještě uvítací večírek!" oznámila holkám Zoey.
Večírek? K Arianině štěstí už nic nechybělo…
"Tak ten si, holky, užijeme jak se sluší a patří!"

Winx víla LI(N)DUNKA

18. ledna 2014 v 12:25 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla WEK

17. ledna 2014 v 18:59 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla TERKA

17. ledna 2014 v 13:45 | Keiko |  Tvoje Winx


I. První den na Alfee - část první

16. ledna 2014 v 15:25 | Keiko |  Příběh Goldix Club

"Kolikrát jsem vám říkala, že se mi nikam nechce?!", rozčilovala se Ariana.
Nechápala to. Od dnešního dne měla nastoupit na Alfeu, akademii pro víly. Už jenom to slovo "akademie" ji trochu děsilo. To rodiče tak rozhodli, Ariany se na nic nezeptali…
"Alfea pro tebe bude určitě lepší než domácí studium. Můžeš se tam seznámit s lidmi z různých světů. A planeta Magix je jednou z nekrásnějších v celé Magické Dimenzi!"
"Když to vidíš takhle, mami, proč tam nejdeš místo mě?", pronesla Ariana uštěpačně.
"Nebuď drzá, Ariano. To, že jsi princezna Stareiny neznamená, že si můžeš všechno dovolit."
"A když ty jsi královna Stareiny, tak si všechno dovolit můžeš, že ano?" Tak proč mi nezajistíš domácí studium? Vůbec jste se mě s tátou na nic neptali a oznámili mi to jako hotovou věc…"
Tohle rodičům jen tak neodpustí. Ariana se po očku na mamku podívala. Ta mlčela jako zařezaná. Ať si klidně hraje uraženou…
Obrátila se zpět k okénku a zpozorovala, že už se blíží k planetě Magix.
Už je to tady… Ariana si povzdechla. Neměla ráda změny… Stejně tak jako se nemění hvězdy a souhvězdí na obloze, i ona měla ráda stálost.
Však ona přijde na nějaký způsob, jak se z Alfei co nejdříve dostat pryč.
Ta cesta je snad nekonečná, pomyslela si Mikki. Nejlepší by bylo, kdybych se uměla přemístit. To by byla úspora času!
Právě stála v obchodní části města Magixu. Odtud měl jet autobus směr Alfea. Už se nemohla dočkat!
Byla ráda, že jí rodiče povolili studovat na Alfee. Vlastně byli s její volbou nadmíru spokojení. Vždyť i maminka strávila na té škole tři roky. Prý nejlepší roky, jaké si mohla přát. Asi proto padla při výběru volba právě na Alfeu.
Byla zvědavá na všechno, co tam zažije, na samotnou školu, na nové kamarády. Jen byla před příjezdem trochu nervózní. Jen klid…
"Ahoj! Ty taky čekáš na odvoz do Alfei?", ozvalo se vedle Mikki.
Podívala se na zdroj toho zvuku. Byla to taky víla, to Mikki poznala hned. Měla dlouhé modré vlasy a veselé oblečení.
"Čauky, no už to tak vypadá… Ty jsi taky prvačka?" Mikki se ihned začala seznamovat, to uměla perfektně.
"No už to tak vypadá", zopakovala s úsměvem neznámá. "Promiň, zapomněla jsem se ti představit. Já jsem Elisa", a natáhla ruku směrem k Mikki. Ta se jí chopila: "Těší mě, já se jmenuju Mikki." V" vzduchu bylo cítit nové přátelství.
V tu chvíli konečně přijel autobus.
"Tak nastupovat, Mikki, ať už tam jsme! Jedééééééééém!" Mikki se ihned nakazila Elisiným optimismem. Našli si sedadla vedle sebe a autobus se rozjel.

"Taky jsi tak natěšená jako já? Ne že bych se těšila na tu spoustu učení, ale cítím, že ty tři roky budou stát za to."
"Je na tobě hodně poznat, že se tam těšíš, víš," rozesmála se Mikki, "ale jsem na tom stejně."
V dálce už byla vidět střecha školy. I autobus praskal ve švech, jak postupně nastupovali všechny budoucí studentky.
"Čeho jsi vůbec vílou?" zajímalo Mikki.
Elisa se na ni zářivě usmála: "Já jsem víla Pixies."
"Pixies?"
"Nevíš, co jsou zač?" optala se s podivem Elisa. Mikki jen zavrtěla hlavou.
"Tak to je v nejbližší době musíš poznat! Pixies jsou takové roztomilé malé vílky. Vyskytují se tady na Magixu v Začarovaném lese. Tam mají svou vesnici. Každá z nich má taky nějakou sílu a jsou to spřízněné duše víl."
"Spřízněné duše víl? Co to přesně znamená?" překypovala zvědavostí Mikki.
To už ale autobus dorazil k Alfee a všichni začali vystupovat. Ve vzduchu byla cítit směsice pocitů. Nadšení, nervozita, radost, smutek… To všechno.
Dívky si vzaly své kufry a tašky a následovaly ostatní.
"To ti povím později. Teď mám takovou radost, že ani nevím, na co ses mě ptala." To obě rozesmálo.
Teprve teď se pořádně rozhlédli po okolí. A oběma údivem spadla brada. Bylo to neuvěřitelné! Magické! Zdi a celá škola měla růžovou barvu, střecha byla fialová… Brána do školy měla tvar nádherných vílích křídel a všude okolo se rozprostírala krásná příroda.
"Pááááá-ni… Nemám slov…" Elisa četla myšlenky Mikki.
Všichni ostatní zamířili na dvůr školy. Po pár okamžicích se daly do pohybu i nohy obou dívek. Prošli branou a najednou jakoby se ocitli v jiném světě. Nervozita i smutek zmizely… Bylo tu jen nadšení.
" Teda, já jsem z Magixu, ale Alfeu jsem zblízka nikdy neviděla…" konstatovala Elisa.
Mikki odtrhla oči od školy a zahleděla se do davu nových víl. Bylo jich tu tolik! A každá byla originál. Jedna měla světlé vlasy, další fialové kudrnaté…
"Nevím, jak ty, ale já doufám, že tu bude nějaký večírek na uvítanou," začala doufat Mikki. Chtěla všechny poznat!
Zarazila se. Do areálu právě vcházely další studentky, ale dvě ji zaujaly nejvíce. Jedna měla slámově zbarvené vlasy a elegantní oblečení. Ale její výraz tváře vypovídal o tom, že tu není ráda. Proč?? Vždyť je to tu úžasné!
"Jména a planeta původu!" ozvalo se těsně vedle dívek. Obě nadskočily leknutím.
Otočily se za hlasem a vylekaly se ještě více. Přísně na ně koukala postarší dáma. Zřejmě profesorka… pomyslela si Elisa.
"Já jsem Elisa a pocházím z Magixu."
Dáma začala tužkou projíždět seznam a po chvíli si tam něco zaškrtla. Poté upřela svůj pohled na Mikki.
"Mikki z planety Aleios…" Další zaškrnutí.
"Prosím, obě můžete dál." Dívky se s radostí vzdálily.

"Ta byla strašidelná, co? Při mé smůle ji budu mít hned zítra první hodinu…" povzdechla si Elisa. Mikki jen neslyšně přitakala. Vzpomněla si na ty dvě víly. Znovu je začala hledat.
Tamhle šla ta zamračená. Zrovna procházela kontrolou. Ale nikde neviděla tu druhou!
"Mikki, po čem pořád pátráš?" byla zvědavá Elisa.
Mikki se k ní obrátila: "Ale nic…"
"Když myslíš. Hele, co máš ty za síly? Já jsem ti o svých řekla, teď je řada na tobě."
"No, já jsem víla zvířat. K tomu ti asi moc povídat nemusím. Jen jim rozumím, jsem s nimi spojená, jsou to mí nejlepší kamarádi," podotkla Mikki.
"Tak teď k těm nejlepším kamarádům můžeš počítat i mě, kamarádko!" Zakřenili se na sebe a v tu chvíli promluvila ředitelka Alfei, Flora, členka Winx Clubu.
"Vřele vás všechny vítám na Alfee, akademii pro víly. Jsem velice ráda, že je vás tu tolik a jistě v sobě skrýváte velký potenciál. Zde na Alfee se budete učit rozvíjet a ovládat své síly, abyste mohli ochraňovat své světy a své nejbližší. Nebude to lehké studium, ale jen ty, které vytrvají, se stanou skutečnými vílami. K tomu vám všichni budeme pomáhat, jak nejlépe budeme moct..."
Mikki už moc nevnímala. Právě totiž v davu zahlédla tu druhou dívku, která ji tak zaujala. Byla svým způsobem zvláštní. Měla světle hnědé vlasy, přední prameny však měla tyrkysové. Ale zaujal ji její výraz tváře. Byla trochu vyplašená, jakoby sama nevěděla, co tu dělá.
Asi vycítila její pohled, protože se na Mikki podívala. Nesměle se na ni usmála, Mikki jí to oplatila.
"…. Takže doufám, že si to tu všichni užijete. Přeju vám spoustu dobrodružství, nových přátel a zábavy! VÍTEJTE NA ALFEE!"
Do vzduchu byly vypuštěny balónky a byl tu i malý ohňostroj.
"Prosím o pozornost!" To byla zase ta strašidelná profesorka. "Nyní se všichni půjdete ubytovat do svých pokojů, výuka začíná zítra v 8:00 PŘESNĚ!"
Ta ale dokáže zkazit člověku nadšení…
"Tak a teď můžeme jenom doufat, že nás osud dal dohromady i na pokoji," podotkla Elisa.
"To jo… Když tak si půjdeme stěžovat, co ty na to?" šťouchla ji Mikki.
"Souhlas!" Rozesmáli se na celé okolo, až se za nimi ostatní zvědavě otáčeli.

Keiko počkala, až většina víl odejde k pokojům, aby ona mohla jít mezi posledními. Tohle dělala vždycky, když bylo okolo ní moc lidí.
A v hlavě se jí pořád promítala ta chvilka, kdy na sobě cítila zkoumavý pohled té víly. Nebyla ráda centrem pozornosti a už vůbec neměla ráda, když na ni někdo upřeně koukal.
Jako ostatní se po chvíli vydala zjistit, kde a s kým stráví ty tři roky.
Okolo tabule se seznamem bylo narváno. Všichni byli pochopitelně zvědaví a ihned se sháněli po svých spolubydlících.
Konečně se Keiko dostala k seznamu a hledala své jméno. Tady to bylo! Měla pokoj s dívkou jménem Ariana. A v dalších pokojích měli být Zoey, Cleo, Mikki a Elisa.
Mohla jen doufat, že všechny budou v pohodě.
"Ty jsi taky na pokoji v levém křídle, druhé patro?" uslyšela Keiko vedle sebe. "Jestli je to tak, tak to spolu moc dlouho nepobudeme."
Tohle prohlášení Keiko překvapilo. Otočila se k té dívce a pozorně si ji prohlédla.
"Já jsem Ariana a jsem tu nedobrovolně…"
"Aha… no… těší mě…"