Květen 2014

Winx víla SÁRA

19. května 2014 v 18:12 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla YUMI

19. května 2014 v 10:36 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla SUMI

17. května 2014 v 12:20 | Keiko |  Tvoje Winx

V. Hořká skutečnost - část první

16. května 2014 v 22:34 | Keiko |  Příběh Goldix Club
Planeta Mythea. Je domovem pro bájné a mýtické bytosti, které tu žijí v harmonii s přírodou a obyvateli tohoto království. Najdete tady jednorožce, fénixy, mořské panny a také elfy. Zde vládne mír a lidé si s kouzelnými bytostmi navzájem pomáhají. Už celá staletí sem nezavítalo žádné zlo. Ale to se má každou chvíli změnit.
Na této planetě existuje snad to nejkouzelnější místo. Stačí jen zamířit do západního koutu království, a pak se ocitnete ve společnosti mnoha bájných bytostí. Vábí je sem další zvláštní bytost. Ta se drží daleko od všech lidí. Přebývá pouze v tomto kraji.
Za mnoha vysokými stromy, které obklopují nádherně barevné květiny, tam u průzračně modrého jezera stojí malé stavení z červených cihel, které pokrývá smaragdově zelený břečťan. Domek zdobí okna ve viktoriánském stylu. Okolo panuje klid a ticho.
To však náhle něco narušilo. Kousek od stavení, blízko jezírka se objevila černočerná temnota, která byla každou vteřinou hlubší a hlubší. Z té černoty se hned poté vynořila Temná Dvojčata. Chvilku se rozhlížela kolem, pak upřela svůj zrak na záhadný domek, který téměř splýval s okolní přírodou.
"Cítíš tu magickou energii, sestro? Vzduch jí přímo prýští," zaradovalo se černovlasé dvojče. Zhluboka nasálo vzduch do plic.
"Jasně a zřetelně. Není pochyb o tom, že tady začne naše pomsta," rozesmála se druhá půlka dvojčat. "Je víc jak sto padesát let stará, za tu dobu v sobě musela nashromáždit ohromné množství energie. A ta bude brzo naše…"
Pomalu se přibližovali ke stavení a po tvářích se jim rozléval zlomyslný úšklebek. Bájná stvoření se vytratila. Neunesla temnou magickou energii Dvojčat.
"Jasslyn, vylez! Něco pro tebe máme!" Vábili onu bytost ven z jejího úkrytu. A nepochybovali o tom, že se jim to podaří. Až získají její sílu, nic je nezastaví.
"No tak, Jass, nenech svoje nejlepší kamarádky čekat!" Už stáli u vchodových dveří a tiše naslouchali, jestli něco nezaslechnou. Ale uvnitř evidentně nikdo nebyl, bylo tam ticho.
Dvojčata na sebe beze slov pohlédla a beze slov se domluvila, že už déle čekat nebudou. Obě najednou vyrazili dveře a před nimi se objevil ohromný prostor. Nemohli zakrýt své překvapení.
Stavení bylo samo o sobě malé, tak pro jednu osobu, ale vnitřek byl velikánský! Jedná se totiž o budovu stvořenou kouzly. Ve skutečnosti měl dům alespoň pět pater. A všude po stěnách byly knihy. Tlusté, uzoučké, s koženými obaly a neskutečnými výjevy na jejich hřbetech. Bylo to dech beroucí. Ale záhadná Jaslynn nebyla nikde k nalezení.
"Nemyslíš snad, že…"
"Nesmysl! Jde o nesmrtelnou bytost, někde tady musí být!" Stříbrovlasé dvojče postoupilo do domu a bedlivě pozorovalo vše kolem. Očima přejížděla nekonečné řady knih a všeho možného harampádí. Pak zlostně zavrčela. "Necítím ji tady! Musela někam zmizet," zlostí odkopla pár publikací, které se válely po podlaze.
Druhé dvojče se zamyslelo. "Nemuselo by být těžké spojit naše síly a vystopovat, kam vedly její kroky," podotkla ke své sestře.
"To vůbec není špatný nápad, sestřičko," přešla k ní a vzala ji za ruce. Ponořili se do víru své vzrůstající magie, která jim dovolila sledovat Jasslyn. Tak mohli zpozorovat, kde se před Dvojčaty schovala.
"To není možné. Utekla na Alfeu! Snad si nemyslí, že tam před námi bude v bezpečí?! Kdybychom tohle kouzlo použili hned, vůbec bychom se sem nemuseli trmácet!"
"Uklidni se, sestro. Důležité je, že víme, kam se uchýlila. A už by neměl být problém ji vylákat na odlehlé místo a vysát z ní její síly.
Stříbrovlasá souhlasně přikývla. Opustili domek a chystali se znovu zmizet na planetu Magix. Jenže tady ještě nebyly hotovi.
Probíhala mezi nimi komunikace beze slov. V jednom okamžiku se rychlostí blesku otočili zpět ke stavení a svými silami ho podpálili. Nebylo pochyb o tom, že se oheň rozšíří do okolí.
Temná Dvojčata se škodolibě rozesmála a pomocí své magie se vytratila páchat zlo jinam.

Crrrrr!
Budík ohlašoval začátek nového dne. Prvního školního dne na Alfee. Desítky prvaček čeká velice těžkých deset měsíců učení. Mezi to ale patří i radovánky a čas strávený s kamarády.
"Ariano, co to máš za otravnej budík?! Vypni to!" Zamručela rozespale Keiko. Zdálo se jí, jako by snad spala jenom deset minut. Tak moc byla vyčerpaná.
"No jo, no jo, už to bude," ozvala se zpod deky Ariana. Zašátrala rukou po svém nočním stolku a nahmatala budík. Zamáčkla tlačítko a zavládlo nádherné ticho.
Ariana by pravděpodobně ihned zase usnula, kdyby si neuvědomila, že dneska začíná škola. Ach jo… Deset měsíců brzkého ranního vstávání. To budou muka.
Pomalu ze sebe odhrnula přikrývky a ještě se zavřenýma očima si na posteli sedla. A pořádně si zívla. Měla chuť se zase svalit zpátky do postele.
Jenže se zároveň nemohla dočkat prvního školního dne. Byla natěšená na další studentky a prostředí Alfey, které ještě neprozkoumala. To jí do žil vlilo energii.
Nazula si svoje modré bačkory, vstala a řádně se protáhla. To bylo na vstávání to nejlepší. Přešla k francouzským oknům a roztáhla závěsy. Musela přimhouřit oka, protože venku jasně planulo slunce. A to bylo teprve sedm ráno. Odpoledne bude pěkné horko.
Ariana se otočila ke spící Keiko. Potutelně se zasmála a potichoučku se připlížila k její posteli. Tři… Dva… Jedna…
"BAF!" Zařvala nahlas a hned potom ji následoval i křik Keiko. Ta si zděšeně sedla a měla vykulené oči. Skrývala se za přikrývkou. Když si všimla, že to si z ní jenom Ariana vystřelila, oddechla si a sesula se zpátky. Ariana se smála na celé kolo. Občas zapomínala, jak dokáže být škodolibá.
"Ariano, ty asi vážně toužíš po tom, abych tě zaškrtila," pronesla z polospánku Keiko. Už zase usínala.
"Keiko, musíš vstávat, dneska je začátek školního roku!" Začala si prozpěvovat a odtančila do koupelny dát si ranní sprchu.
"Jasně, jasně, to je naprosto úžasný," prohodila Keiko, obrátila se na bok, aby mohla spát. Jenže rázem byla bdělá. To zapříčinil křik, který sem doléhal z koupelny. Keiko rychle vstala a vyběhla z pokoje. Ve společence se potkala s ostatními holkami, které ten křik taky dokonale probudil.
"Co se stalo?" zeptala se vyděšeně Cleo. Snad ne další útok těch dvou čarodějnic?
Zoey neohroženě rozrazila dveře koupelny. Všech pět najednou opatrně nakouklo dovnitř. Spatřili Arianu, jak vyjukaně zírá do zrcadla. Její pohled směřoval k jejímu pupíku.
"Co je to?! A hlavně, kde a kdy se to tam vzalo?!" ptala se Ariana sama sebe, ale také ostatních.
"Co se vzalo kde? Co tím…" Mikki se začala vyptávat, ale načatou větu nedořekla, protože se Ariana obrátila čelem k nim. A všechny do očí udeřila hvězda v blízkosti Arianina pupíku. A nebyla to jen tak ledajaká hvězda. Byl to sice jen její obrys, ale byl vyvedený ve zlaté barvě. A ta se třpytila a zářila jako slunce samo.
"To je nádhera! Nevěděla jsem, že máš takové tetování," rozplývala se nad tou krásou Elisa. Přistoupila k Arianě a prstem se jemně zlaté barvy dotkla.
"To já jsem do dneška taky nevěděla. Muselo se to tam objevit v noci. Nebo já nevím…" Ale přiznala si, že je to vážně krása. Začínalo se jí to líbit, i když neměla vůbec tušení, co to znamená.
Elisa stále obdivovala Arianinu zářící hvězdu, když ji vyrušila Zoey. "Ehm, Eliso, něco se ti třpytí vzadu na krku…" Jakmile to dořekla, všechny se zadívaly na Elisu. A skutečně…
"Cože? Co tam mám?" Dozadu na krk si Elisa neviděla, ale ostatní ano, Nadzvedla si tedy své dlouhé modré vlasy, aby se ostatní mohli podívat, že i ona má zlaté tetování.
"To jsou… motýlí křídla! A jsou úplně stejně zářivá jako hvězda Ariany!" Všichni znovu užasli nad tou nádherou. Zároveň to ale bylo divné. Co je to a proč se to objevilo na těle zrovna jim?
"Mám takový pocit holky," načla Mikki a začala se prohlížet, "že to tetování máme všechny. Pořádně se prohlédněte!"
Tak dívky učinily a navzájem se zkoumaly. Když si některá chtěla prozkoumat záda, poprosila druhou, aby jí je prohlédla. Po pár minutách všechny našly svá tetování. Každá z nich jím teď byla označená.
Keiko měla na zádech na levé lopatce tetování ve tvaru zvláštního ornamentu.
Mikki našla své tetování na vnitřní straně pravého stehna. Byl to lev.
Cleo měla na kotníku vyveden ornament s geometrickými obrazci.
A Zoey se skvěla u srdce hudební nota.
Tohle všechno bylo vyobrazené třpytivou zlatou barvou. Byla opravdu ohromující a tetování byla obestřená tajemnem, které dívky naprosto pohltilo. Nemohly se na to dostatečně vynadívat
"Holky, co to asi může znamenat?" probrala se z údivu Cleo. "To nebude jenom tak. Musíme s tím za někým jít. Samy na nic nepřijdeme."
Dívky na souhlas přikývly. "Navrhuju, abychom po škole zašli za ředitelkou Florou. Ona už snad bude vědět. Doufám," zamyslela se Ariana.
Pak se koupelnou rozlehlo zakručení. Všechny se otočily k Elise. Ta se rozesmála. "No co? Po včerejším dni člověku vyhládne. Což mi připomíná, že bychom měli zavítat na snídani, co říkáte?"
Děvčata se rozesmála a každá se vydala do svého pokoje, aby se upravily, oblékly a vzaly si věci na dnešní vyučování. Ale bylo těžké se vrátit do reality, když byly ještě ohromené z nového poznání. A jen tak to z hlavy nedokáží vyhnat.
"Teda po tomhle šoku se na učení nedokážu soustředit. A to je první den a všechno, co budou profesoři říkat, bude důležité. Nechceš za Florou jít rovnou?" Otočila se s dotazem Zoey na Cleo.
Cleo se na ni usmála. "Neboj, tohle nikam neuteče. Navíc nemusíme hned plašit. Nejdřív škola, pak důležité věci!" Téhle poznámce se obě zasmály.
"Holky, pohněte kostrou, nebo na vás u snídaně nic nezbude!" zavolala na dívky Elisa a vystřelila směrem k jídelně. Cleo se Zoey jen nevěřícně protočili oči.
"Holky, ona to myslí vážně! Má hlad jako vlk!" zahrozila Mikki. "A já taky!" vystřelila z pokoje a utíkala za Elisou.
Kolem pokoje Cleo a Zoey rychlostí blesku prosvištěli Ariana a Keiko. "No počkat! Nejste jediný, kdo tady má hlad! Opovažte se sáhnout na moji snídani!" zahrozila Keiko.
Život s těmito holkami nemůže být nudný, pomyslela si Cleo. Tady se bude pořád něco dít. Ve dne v noci…
"Tak pojď, Cleo, nebo vážně zůstaneme o hladu. Ony jsou vážně schopné všeho!" povzdechla si Zoey. Zmizela ve dveřích a Cleo ji ihned následovala. Zavřela hlavní dveře a zamířila za ostatními do jídelny, která se nacházela v přízemí budovy v západním křídle.
Cestou míjela zvláštní dívku, která se naopak od jídelny vzdalovala. Když kolem sebe prošli, Cleo se za ní otočila. Bylo na ní něco zvláštního. Nedokázala to však spatřit ani pojmenovat. Pokračovala v cestě, ale pak se zarazila. Ta holka měla na rameni stejné zlaté tetování jako ona a ostatní!
Otočila se a chtěla dotyčnou oslovit, ale už ji nezahlédla. V jednu chvíli stála vedle ní, a pak si zmizí.
Náhle jí zakručelo v žaludku. To jí připomnělo, jaký má hlad. Rozeběhla se k jídelně, a bála se, aby tam na ni vůbec něco zbylo, když se v té místnosti nachází Elisa…

Jasslyn ani nevěděla, co tady pohledává. Bylo tu na její vkus moc lidí. Moc víl… Měla být na své planetě, ale něco jí odtamtud vyhnalo. Zvláštní tušení. A teď měla špatný pocit. Jakoby se na Mythii něco dělo. Něco zlého.
V jejím zorném poli se objevilo jiskřivé bílé světlo. Otočila se za ním a očima na to podivné světlo zaostřila. Ale to byl… Jednorožec! A vypadal jako Crescendo, její nejvěrnější přítel ze všech bájných bytostí!
Radostně se za ním rozeběhla. Věřila, že sem přišel, aby ji odvedl zpátky domů. Aby ji odvedl tam, kam patřila. Tady neměla co pohledávat.
Vyběhla ven na školní dvůr Alfei. Musela po Crescendovi chvíli pátrat, ale nakonec ho spatřila, jak míří do parku u školy.
"Crescendo, počkej!" Běžela za ním a ve větru vlály její dlouhé vlasy.
Konečne se Jasslyn podařilo zářivé světlo dohonit. Byla zadýchaná. Na tolik pohybu nebyla v posledních letech moc zvyklá. Trochu zlenivěla.
Když však popadla dech, čekalo ji nepříjemné překvapení. Světlo náhle zmizelo a nic po něm nezbylo. Jak je to možné?
"A helemese, kohopak to tady máme," ozval se za Jasslyn posměšný panovačný hlas. Jaslynn se za ním otočila. Před sebou spatřila dívku s krátkými stříbrnými vlasy. Ale kolem ní spatřila temnotu a nic jiného.
Začala před ní couvat, až narazila do někoho dalšího. Bleskově se otočila a teď před ní stála druhá, ale s dlouhými uhlově černými loknami. Vlasy odlišné, ale jinak naprosto stejné a nezaměnitelné. A co tu kráčí?
"Nastal čas tě zbavit tvé síly. Je škoda ji nechat v rukou někoho, kdo neví, co si s ní počít," přibližovala se k Jasslyn Dvojčata. Byla v pasti. Měla strach a netušila, co s ní teď bude. Schoulila se na zem a chránila se svýma rukama. To jí však proti Temným Dvojčatům nebylo nic platné.
Cítila, jak se z ní vytrácejí její síly. Pohlcovala je Dvojčata. Ne! To se nemůže stát! Bez svých sil… se Jasslyn promění v nic!
Snažila se udržet část své síly v sobě, ale nedařilo se jí to. Proti těm dvěma byla bezbranná.
Zdálo se, že Dvojčata už do svých útrob vstřebala všechnu Jasslyninu sílu. Cítili v sobě ohromnou moc, které se snad nic nevyrovná.
"Co s ní, sestro? Zničíme ji?" optala se stříbrovlasá půlka Dvojčat. Poukazovala na Jasslyn, která se v bezvědomí svezla na zem. Nemohla se dočkat, až vyzkouší své nově nabyté síly.
"Ne, brzy stejně zmizí. Bez svých sil se už v tomto světě dlouho neudrží. My teď máme na starosti jiné záležitosti," potutelně se černovlasá zadívala na své dvojče.
Ta jí úsměv oplatila. "Jasně. Domino!"
Jak rychle se na Alfee zjevili, tak se také vytratili. A vyčerpanou Jasslyn ponechali svému osudu.

Sedmá Goldix

16. května 2014 v 15:03 | Keiko
Ahoja!
Tak zatím mi na email nepřišly žádné návrhy na onu neznámou členku Goldix Clubu... Což mě celkem mrzí. Těšila jsem se na vaše skvělé návrhy a obrázky.
Tak nevím, jestli se někdo vůbec zúčastní, nebo to mám ukončit a vílu vám představit...
Víla se totiž má objevit hned v dalším připravovaném dílu Goldix, který mám rozepsaný.
Takže ještě počkám a uvidíme... :) Každopádně zatím jsem pro vílu vymyslela jméno Jaslynn, které budu prozatím v příběhu používat.

Stále doufám, že se mi někdo ozve! :)


Winx víla GWENNY

15. května 2014 v 20:47 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla LILI

15. května 2014 v 15:14 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla MARY

15. května 2014 v 10:57 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla ANGEL

14. května 2014 v 21:32 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla EKI

14. května 2014 v 17:07 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla LULULALA

12. května 2014 v 21:29 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla NATY

12. května 2014 v 16:54 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla SKY

11. května 2014 v 13:34 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla ASTON II.

11. května 2014 v 11:17 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla ASTON

10. května 2014 v 20:02 | Keiko |  Tvoje Winx

Soutěž - Sedmá členka Goldix Clubu

10. května 2014 v 11:29 | Keiko
Ahoja, příznivci Goldix Clubu! :)

Dneska v noci jsem dostala takové vnuknutí... Abych vytvořila sedmou členku Goldix. Trošku jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že se na sedmé víle můžete podílet i vy, ale jen jeden z vás z téhle soutěže vyjde vítězně! :) :D

Já sama už mám vílu nakreslenou, ale na vás bude k ní vymyslet popis. Planeta, narozeniny, oblíbené jídlo atd. jak je to u všech Goldix a Winx víl.
Nicméně soutěž spočívá i v tom, vílu nakreslit. Na konci tohoto článku dám obrázek, na kterém je jen obrys víly. A na vás ostatních bude ji nakreslit, aby se co nejvíce podobala té mojí. ;)

Takže kdo se chce soutěže zúčastnit, má dva úkoly: Nakreslit vílu a vymyslet k ní popis ZATÍM BEZE JMÉNA!
Vyhrává ten, kdo nakreslí vílu, která se nejvíce bude podobat té mé (barva a účes vlasů (rovné, vlnité...), tvar a barva očí atd.) a vymyslí nejlepší popis.
Vítěz pak bude mít tu čest pojmenovat onu vílu, která se stane součástí Goldix. A pokud bude chtít, může vymyslet i oblečení k základní přeměně a Charmix. :)

Až budete se svým dílkem hotovi, pošlete vše na email jitush.rajny@seznam.cz.
Předmět emailu "Goldix Club".
Vílu kreslete jako normální holku, NE V PŘEMĚNĚ!!!

A tady je obrázek víly.
Sdělím vám o ní pouze tři informace... :D Je vílou mýtických bytostí, oblíbená barva zelená a její věk už překročil 150 let. Stále vypadá na 17.
P.S. Může mít na sobě jakékoliv oblečení, nemusí mít ty šaty, co jsou na obrázku. :) Vlasy jsou v copu, abyste nepoznali, jestli jsou rovné, vlnité apod...

Winx víla MYSTERY

9. května 2014 v 16:44 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx víla SANY III.

9. května 2014 v 11:29 | Keiko |  Tvoje Winx

Jsem zpátky! :3

8. května 2014 v 11:46 | Keiko
Ahoja, příznivci mé práce, mého blogu! :) :D

Chtěla bych se vám omluvit, že jsem se teď dlouhou dobu nevěnovala blogu. Potřebovala jsem si dát pauzu a trochu zregenerovat své síly... :D
Takže se vám opět začínám věnovat. :)
Tady jsem pro vás nakreslila Arianu ;D