Červenec 2014

Winx víla

15. července 2014 v 12:38 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx na přání - pozastavení

13. července 2014 v 20:29 | Keiko
Dočasně pozastavuju přidávání komentářů ke článku Winx na přání.
Momentálně je tam celkem 100 požadavků a já jsem teprve někde u sedmdesáté...
Až se přiblížím k té stovce, znovu přidávání komentářů povolím.
Prosím, nepište své požadavky do komentářů k jiným článkům! Nebo si je pište, ale nebudu na ně brát zřetel.
Děkuju za pochopení.

Polobohyně CARME

13. července 2014 v 11:46 | Keiko |  Tvoje Winx

Winx vílí kluk FILIP

12. července 2014 v 12:28 | Keiko |  Tvoje Winx

VII. Odhodláni k boji - část první

12. července 2014 v 9:47 | Keiko |  Příběh Goldix Club
Lodě Specialistů pomalu přistávaly na Rudé Fontáně. Jejich přílet byl už netrpělivě očekáván. Během okamžiku se lodě ocitly na pevné zemi a studenti začali vystupovat na prostranství školy, kde už se shromažďovali zvědavci.
Ti už se chtěli začít vyptávat svých spolužáků na detaily, ale přerušil je jejich hlavní profesor, Aranatta. Jeho hlas se rozléhal po celém školním areálu. "Všichni Specialisté, každý ročník, se okamžitě shromáždí na dvorním prostranství!"
Jak řekl, tak se také dělo. Na otázky nebyl čas. Studenti se seřadili rychlostí blesku. Vytvořili celkem šest řad, tolik tu bylo ročníků. Prváci stáli vepředu, nejstarší měli svá místa vzadu.
Před nimi se shlukli všichni profesoři Rudé Fontány. Studenty svou přítomností obdařil i ředitel školy, Helia. Ten to tu převzal po svém strýci před mnoha lety. Právě promlouval s Aranattou, který mu sděloval důležité informace. Helia přikyvoval hlavou.
"Tak co? Nic?"
"Ryou, přestaň se mě pořád ptát. Až mi Ariana napíše, hned ti řeknu, jo?" odpověděl mu otráveně Zefir. Chápal, že se Ryou nemůže dočkat, až se situace s tou holkou pohne, ale nemusel se vyptávat každých třicet vteřin. A když se nad tím tak zamyslel… ne, ani to moc nechápal.
"Zefir má pravdu, Ryou. Proč ti to tak vrtá hlavou?" zeptal se místo Zefira Danny. Musel přiznat, že na to byl zvědavý. Co mezi sebou mají?
Ryou si hlasitě povzdechnul. "Prostě už chci vědět, co je zač, co se jí stalo a tak dále! A proč jsem sakra jenom já slyšel její volání… A nedělejte, že vás to taky nezajímá. Mám vás prokouknutý."
"Jo, možná nás to zajímá, ale nevyvádíme tak jako ty," ohradil se Seth. Chtěl ještě něco dodat, ale v tu chvíli začal mluvit Aranatta.
"Specialisté, mnozí z vás zatím nic netuší, ale dnes jsme se dozvěděli krutou pravdu. Brzy nastane čas, kdy své schopnosti využijete ve skutečném boji." Odmlčel se a sledoval reakce mladých studentů. Viseli mu na rtech. Zatím se neobjevily žádné známky zděšení nebo paniky. Ještě to tak… Tohle je škola pro hrdiny, ne pro slečinky.
Aranatta se zhluboka nadechl a pokračoval. "Stojíme proti nezměrnému zlu, které jen tak nedá pokoj. Naším nepřítelem jsou Temná Dvojčata. Někteří už je znají, jiní si vybavují historky, které vyslechli. Vězte, že jsou opravdu tak děsivá, jak se o nich vypráví. A je na nás, abychom je vzali zpátky tam, kam patří!"
Dvorním prostranstvím se ozvalo sborové zařvání. Znělo to, jako by na Magix mířila ohromná nespoutaná bouřka.
Profesoři byli spokojeni. Takhle si představují vzorné studenty a neohrožené hrdiny. Postaví se proti všem a všemu, nebojí se smrti. Pro dobro Magické Dimenze se odevzdají do rukou svého osudu.
"Počátkem zítřka začínají speciální tréninkové lekce, které vás všechny připraví na nadcházející události. Dnes máte volno, a radím vám, abyste ho využili co nejlépe." Aranatta pohledem přelétl Specialisty a následně dal pokyn k rozchodu. S dalšími profesory a Heliem utvořil kruh a o něčem živě diskutovali.
Skupinky Specialistů zamířily různými směry. Někteří se vydali do svých pokojů, další do tělocvičny a do parku. Všude se probíralo, co tu bylo vyřknuto.
Ryou kráčel směrem ke koleji. Chtěl být nějakou chvíli sám. Gray byl v hloučku s učiteli, takže nehrozilo, že by v nejbližší době šel na pokoj.
"Hej, ty se mě ani nezeptáš, jestli je něco novýho?" zavolal za Ryouem Zefir. V ruce držel svůj telefon.
"Sám jsi to před chvílí řekl. Až se něco bude dít, povíš mi to." Ryou pokynul rukou na rozloučenou. Dnes už měl všeho dost.
Zefir ho ale doběhl a vzal ho za rameno. "No právě. A nějaký novinky by tu byly," poukázal na telefon. Tím si získal Ryouvu pozornost.
"Jaký novinky? Tak už mě nenapínej!" Ryou doslova nadskakoval zvědavostí. Konečně se něco dozví. Už taky bylo na čase.
"Hlavně se uklidni, prosím tě. Ariana mi napsala, že ta holka se jmenuje Jasslyn a má ráda čokoládu."
Ryou očekával, že Zefir ještě něco řekne, ale ten se k ničemu takovému neměl. Nevěřícně na něj koukal. "To je všechno?"
Zefir pokývl hlavou. "Jo, to je všechno. Prý byla hodně vyčerpaná, takže během okamžiku usnula a pravděpodobně se nevzbudí dalších čtyřicet osm hodin. Jestli mi nevěříš, tak si to přečti sám," hodil Ryouvi svůj telefon se zprávou od Ariany.
Ryou si ji pečlivě pročetl. Vážně to bylo všechno. Ale není se čemu divit. Jasslyn… něco mu to jméno říkalo. Připadalo mu tak důvěrně známé… Však on na to přijde.

"Tak jsme tu všichni."
Šest mladých víl, prvaček, stálo v ředitelně Alfei. A tuto místnost tiše obdivovali. Jedna stěna byla celá prosklená a vedla na terasu, z které byl výhled na celý školní areál. Stěny měly světle zelený nádech, ale většinu zakrývaly police s knihami. Některé vypadaly hodně staře a tajemně. A krásně voněly. Keiko se té vůně nemohla nabažit. Staré tlusté knihy skrývající tajemství… to bylo něco pro ni. Ale teď tu nebyli kvůli knihám.
Ředitelna byla momentálně pěkně zalidněná. Kromě víl tu byly všechny členky Winx, všichni profesoři a královna Daphne se svým chotěm Thorenem.
"Co je tak naléhavého, že při tom musíme být všichni?" podivovala se Daphne. Bylo to neobvyklé. Stejně jako těch šest víl, které tu před nimi stály.
"Kdo se ujme vysvětlování?" Flora nechodila kolem horké kaše. Dnešek byl už tak dost náročný. Nejraději by se položila do vany s horkou vodou.
Dívky se zdály nesmělé a zaražené. Před tolika důležitými dospělými ztratily dech.
Ariana se zahleděla na své nové kamarádky a povzdechla si. Nebyla jiná možnost. Za mluvčí tu dnes byla ona. "Jde o to, že… Dnes ráno jsme se všechny probudily a… Každá na sobě objevila něco zvláštního."
Flora povytáhla obočí. Tohle sdělení ji zaskočilo. A nebyla sama. "Něco zvláštního? A to je přesněji řečeno co?" optala se Tecna.
Ariana trochu nadzvedla své tričko. Na jejím těle se zatřpytil obrys zlaté hvězdy. Dospělí a to vyjeveně zírali. "Tohle máte na těle všechny?" dotázala se zbylých pěti dívek Flora.
Ty sborově přikývly. Elisa s Keiko se k ostatním otočily zády. Elisa si přehodila vlasy dopředu, Keiko sundala ramínko od svého tílka. Cleo si zula botu, aby mohla ukázat své tetování. Mikki nepatrně nadzvedla minisukni a Zoey odhrnula vínový svetřík.
Místnost teď byla ozářená, jako by v ní svítilo slunce samo. Bylo to oslepující. Všichni ztratili dech.
"Zlatá tetování?" Flora přistoupila k Elise a zblízka si prohlížela motýlí křídla na jejím krku. Neodolala a zvědavě se tetování jedním prstem dotkla. Pocítila vlnu pozitivní energie, jakou už nezažila dlouhá léta. Poodstoupila. "To se objevilo každé z vás během noci na těle, je to tak?"
Přikývli. Byli z toho nesvé, jak si je všichni prohlíželi. Ale pokud chtěli přijít na tajemství, které je obestírá, museli to podstoupit.
"Daphne, už jsi něco takového viděla?" obrátila se s otázkou na svou sestru Bloom.
Daphne přistoupila k Floře a také si zaujatě prohlížela nevídaný úkaz. "Ne, ani jsem o tom nikdy nic neslyšela. Zlatá tetování, která ze sebe vyzařují pozitivní energii… Ale to neznamená, že o tom není nikde zapsáno. Určitě je."
Děvčata skryla svá tetování a obrátily se čelem k dospělým. "Co s tím tedy budeme dělat? Nelíbí se mi, když na sobě mám něco, o čem vůbec nic nevím," nevydržela to Cleo. Byla zmatená a naštvaná. Ani Winx jim nedokázaly nic říct. Nedokázaly jim poradit…
Flora jí položila chlácholivě ruku na rameno. "Neměj strach, Cleo. Teď sice nic nevíme, ale uděláme všechno pro to, aby to tak nezůstalo. Věřte nám."
Cleo trochu roztála. Když viděla, že jim všichni chtějí pomoct, hned se cítila mnohem lépe. Ty samé pocity vycítila i ze svých kamarádek.
"A hledat můžete taky. Asi toho budete mít během školního roku i tak dost, nicméně odhaduji, že tohle je pro vás také důležité," konstatovala Aisha.
Zoey přikývla. "No jasně, třeba to půjde rychleji a…" Nestihla svou myšlenku doříct. Vyrušil ji zvláštní zvuk. Ten okamžitě upoutal pozornost ředitelky Flory. Rychle přeběhla ke svému pracovnímu stolu. Stiskla červené tlačítko a nad stolem se objevila obrazovka. Na ní byl vidět neznámý muž ve zbroji. Patrně strážce.
Daphne vytřeštila oči. Po zádech jí přeběhl mráz. Dělo se něco zlého. "Filiasi, co se děje na Dominu? Neztrácej čas formalitami a ihned nám vše pověz!"
Muž jménem Filias se uklonil před svou královnou. "Vaše veličenstvo, Temná Dvojčata ničí palác, zabíjí každého, kdo jim přijde do cesty! Už jim moc dlouho nedokážeme vzdorovat! Potřebujeme pomoc! Prosím, přijďte zachránit…" V té chvíli se spojení přerušilo.
"Filiasi?! FILIASI!" Hlas Daphne prostoupila panika. Po čele jí začal stékat ledový pot a byla by se skácela k zemi, kdyby ji Thoren nezachytil.
"Daphne, vzpamatuj se! Musíme jít na Domino, vyhnat Dvojčata a zachránit všechno, co se ještě zachránit dá!" Thoren s ní jemně zatřásl.
Bloom přispěchala k Thorenovi, položila Daphne ruku na čelo a zavřela oči. Po pár vteřinách je zase otevřela. "Thorene, je toho na ni moc. Nemůžeš po ní chtít, aby se vrátila do svého království, kde právě řádí ty dvě," pevně se mu zadívala do očí. Navzájem se přetlačovali, až to nakonec Thoren nevydržel a uhnul pohledem.
Bloom se pousmála. "Nechme ji tady. Bude to pro ni lepší. Co říkáš, Daphne?"
Daphne prudce zamrkala, aby se probrala. "No, já… jo, radši bych zůstala tady. Nemůžu tam jít, když tam jsou…" Po tváři se jí skutálela slza. Následovaly další. Bloom ji pevně objala. Daphne jí slzami smáčela blůzu.
"Dobrá, ale my ostatní musíme hned vyrazit! Nebo z našeho domova nic nezbude!"
Všechny Winx horlivě přikývly. Tady opravdu končí veškerá legrace. Temná Dvojčata neotálejí, hned se pouští do ničení a zabíjení.
"My půjdeme taky!" zaskočila svou reakcí Ariana. Její kamarádky po ní střelily pohledy. Vážně to řekla?
Jenže Flora rezolutně zavrtěla hlavou. "V žádném případě. Vy zůstanete tady. Ještě nemáte skoro žádné zkušenosti a vaše schopnosti jsou na minimu." Vyřkla pravdu, která dívky zabolela. "Nesmíme si dovolit vás ztratit. Vezmeme s sebou pár víl z nejstaršího ročníku. Tímhle považuju věc za uzavřenou, jasné?!" Flora se na své studentky mračila. Snažila se vypadat co nejhrozivěji. Fungovalo to, ale profesor Aranatta pouští větší hrůzu.
"Flora má pravdu. Zatímco my budeme pryč, vy můžete začít s pátráním po informacích o těch zlatých tetováních," navrhla dívkám Musa.
Bloom vyprovodila víly z ředitelny. "To je skvělý nápad. Pokud s tou záležitostí chcete hnout, pusťte se do toho." S tím jim zabouchla dveře před nosem.
Ticho. Zírali na zavřené dveře a v hlavě si promítali minulé události. Pak se Keiko obrátila na Arianu. "Co tě to napadlo? Vždyť jsi viděla, jak jsou Temná Dvojčata nebezpečná! A ty by ses jim znovu chtěla postavit?"
"Ano, chtěla! Právě teď ničí jednu z nejkrásnějších planet Magické Dimenze! Je naší povinností letět lidem na pomoc! Nemůžeme tu jen tak sedět, když víme, co se děje!"
To byla pravda. "Jasně, ale slyšela jsi Floru. Nikam nesmíme. A přece by bylo lepší se pustit do hledání, jak řekla Musa," připomněla holkám Zoey.
Zamířili ke svým pokojům. Během cesty žádná nepromluvila. Třídili si myšlenky a uvažovali, co by měli dělat dál. Co je správné udělat…
Ani nevěděli jak, ale najednou stáli ve společenské místnosti u svých pokojů.
Ticho prolomila Ariana. "Já nevím jak vy, ale já mířím na Domino. Je mi jedno, co na to říkáte, já tam prostě jdu. S vámi nebo bez vás."
"Jak to chceš udělat? Jak se chceš dostat na Domino?" namítla Keiko.
"Jednoduše. Jsem vílou vesmíru a lusknutím prstu se můžu přemístit, kam se mi zachce. Takhle jsem často mizela na nákupy do těch nejmódnějších butiků! Nebo když jsem chtěla mít klid, taky jsem zmizela."
"No, jestli je to takhle, jdu s tebou, Ari!" Elisa se přidala na Arianinu stranu.
"Eliso! Co to vyvádíš?!" Keiko tomu nemohla uvěřit. Copak vůbec nemají rozum? Než se pustí do boje, měli by nejprve zdokonalit svoje síly a schopnosti! Takhle jsou v sázce jejich holé životy!
Co bylo horší, Mikki, Cleo a Zoey také s Arianou souhlasily. Byly připravené na další střet s Temnými Dvojčaty.
To se Keiko pranic nelíbilo. Zaťala ruce do pěstí, až se jí nehty zarývaly do dlaní. "Já nikam nejdu. A prosím vás, abyste učinili to samé. Radši bychom se měli ponořit do knížek a taky je tu Jasslyn! Má taky to tetování a ona by něco mohla vědět!" Keiko se snažila kamarádky přesvědčit, aby zůstaly. Jenže snaha se míjela účinkem.
"Keiko, chceme jít pomoct lidem na Dominu. Nechceme tam jít bojovat s Dvojčaty, chceme chránit obyčejné lidi."
Keiko se zadívala na každou zvlášť. Svěsila hlavu a povzdechla si. Obrátila se k dívkám zády a přešla ke dveřím, které vedly na chodbu. "Dělejte, jak myslíte." S těmito slovy vzala za kliku a vyšla ven. Tiše za sebou zavřela a se slzami v očích se rozeběhla pryč.
Společenka se znovu ponořila do hrobového ticha. Ariana měla sto chutí se za Keiko rozeběhnout, ale neudělala to. Teď měla před sebou důležitější úkol. "Připravené? Nejdřív bychom se ale měli proměnit. Budu si tak připadat jistější."
Ostatní přikývli. Jedna za druhou se proměnila do své vílí podoby.
"Vezměte se za ruce a usilovně myslete na cíl naší cesty," dávala Ariana instrukce. Sama se jimi také řídila, jako to už dělala mnohokrát. V dalším okamžiku dívky zmizely. Pět jiskřivých světel si razilo cestu Magickou Dimenzí na Domino.

Polobohyně PENELOPE

10. července 2014 v 11:51 | Keiko |  Tvoje Winx


Winx Club také miluje kino!

8. července 2014 v 12:14 | Keiko |  Rady a tipy od Musy
Dobrý film potřebujeme, když si chceme užít trochu zábavy a také se zasnít. Každý z nás má rád jiné druhy filmů... dokonce i Winx!

Akční / Dobrodružné: perfektní druh filmu pro silné a odvážné víly, které jsou neustále v pohybu! Jako Aisha!

Romantické: oblíbený druh filmů pro ty, kteří se rádi ztotožňují s postavami a prožívají s nimi jejich život. Sní o úžasné lásce, která zrovna zastihuje hlavního hrdinu. Stella a Flora tyhle filmy milují!
Hudební filmy / Muzikály: spousta písní, které můžeme zpívat s kamarády nebo hudba k tancování a můžeme to rozjet! Hádej, která Winx miluje tento druh filmů...

Fantasy: tolik příběhů... výsledek fantazie a představivosti! Perfektní druh filmů pro všechny víly jako Bloom a Tecna!
Winx víla KIKI

6. července 2014 v 12:57 | Keiko |  Tvoje Winx

Temná Dvojčata ze světlé minulosti

5. července 2014 v 14:10 | Keiko |  Goldix Club
Tak jsem nakreslila Temná Dvojčata, když ještě byla vílami. :) Snad se líbí.

Rosalinn, víla míru


Severina, víla světla

VI. Minulost a přítomnost - část druhá

5. července 2014 v 10:00 | Keiko |  Příběh Goldix Club
Skupinka víl a Specialistů se naráz zastavila. Byli jen krůček od dveří ošetřovny. Teď na ně zděšeně zírali. Křik se ozval znovu.
"Co to bylo?" vysoukala ze sebe šeptem Keiko a schovávala se za ostatními. Ariana a Elisa se každá z jedné strany držely Zefira. Stáli tu jako zkamenělí.
"To teda nemám ponětí, ale měli bychom to zjistit," dodal neohroženě Gray. Ze všech tu byl nejstarší a měl nejvíce zkušeností. Udělal jeden poslední krok ke dveřím. Chtěl si do ruky vzít svou zbraň. Zašmátral po ní, ale nemohl ji najít. No, to snad ne!
"Tak co je, kluci? Zbraně do rukou a vpadněte tam!" popohnala Specialisty Mikki. Nechápala, proč tu jen tak postávali, když se za těmi dveřmi mohlo dít něco špatného.
"To bychom nejdřív nějaké zbraně museli mít…" odpověděl sklesle Elliot na Mikkinu nevyslovenou otázku.
Zoey se s podivem podívala na Elliota. "To myslíš vážně? Asi vás považujou za tak velké hrdiny a talenty, když očekávají, že se všemu postavíte jen s holýma rukama." Zoey se své poznámce zasmála, ale nikdo další se k ní nepřidal. Všimla si toho, tak okamžitě zmlkla.
Cleo se procpala dopředu, odstrčila Graye ode dveří. "Vážně… Holky aby vám vždycky kryly záda," přisadila si s úšklebkem. Chtěla vzít za kliku, na poslední chvíli ji ještě Gray zarazil. Cleo se však nedala. "Hele, kdyby něco, moje síly jsou připraveny, jasný?"
Gray mlčel, držel ještě vteřinku Cleo za ruku. Když ji pustil, usmála se na něj. "Trochu důvěry, prosím."
Úsměv jí oplatil a na srozuměnou přikývl.
"Cleo, jsi si jistá, že to…" nestihla už Ariana dopovědět. Cleo v té chvíli neohroženě rozrazila dveře a v bojové pozici byla připravena na případný útok.
Její kamarádi opatrně nakukovali přes její ramena a hodnotili situaci. Viděli světle modré stěny, bílý strop se starožitným lustrem, kamennou podlahu, několik zavřených oken, na kterých byly překrásné barevné mozaiky. Jejich oči se začaly soustředit na konkrétní věci. Kancelářské stoly, židle, pohovka, postele pro pacienty a spoustu zdravotnického materiálu…
Brr, otřásla se Keiko. Nesnášela doktory, nemocnice a věci s tím spojené. Vzpamatovala se a konečně ji zaujal výjev, který teď všichni sledovali. Bloom s Tecnou ostražitě stály přibližně uprostřed místnosti. Jejich pohledy směřovaly do jednoho rohu ošetřovny, kde Keiko zahlédla toho Specialistu, Ryoua. Byl v podřepu a vůbec se nehnul.
Co se to tam děje? Keiko ještě trochu natáhla krk, aby dohlédla. Přitom se musela opřít o futra dveří, aby nespadla na zem. To by jí bylo podobné…
Pak ji uviděla. Tu dívku, která předtím spočívala v náručí Ryoua, když s ostatními vtrhl do posluchárny. Její vínové kudrnaté vlasy jí částečně zakrývaly obličej. A v té části, která byla odkrytá, bylo vepsáno zděšení. Strach. Bezmoc. Trochu to nahánělo hrůzu. Vlasy měla rozcuchané, obličej bílý jako stěna, oči vytřeštěné a byla schoulená v rohu místnosti. Rukama si objímala nohy.
"Co se děje?" odvážila se do ticha promluvit Mikki. Těkala pohledem z Winx na Ryoua a z něj na tu holku. "Zase tady byly ty čarodějnice?"
Bloom se k nim otočila, evidentně byla překvapená. "Jak dlouho už tu jste?"
"Jenom pár vteřin, vážně," odpověděla obratem Elisa, "přišli jsme sem pro Ryoua, a pak jsme zaslechli, že tu někdo křičel."
Bloom je probodávala pohledem. Měli chuť vycouvat a co nejrychleji zmizet. Tecna položila Bloom ruku na rameno, a to působilo skoro jako kouzlo. Královna Eraklyonu si oddechla a na příchozí se pousmála. "Jsem ráda, že jste tady, třeba byste nám mohli pomoci," obrátila se na Ryou, "ty už můžeš jít se svými spolužáky k lodi. Myslím, že profesor Aranatta by rád vyrazil na Rudou Fontánu a začal s tvrdým výcvikem."
"To je pravda. Navíc až tě uvidí, tak pukne vzteky, že neplníš jeho rozkazy," začal líčit Zefir, "měl jsi ho vidět, když zjistil, že ses odsud vůbec nevrátil."
Ryou se ale nepohnul ani o milimetr. Neustále hypnotizoval tu holku. Nebo možná ona zhypnotizovala jeho, pomyslila si Zoey. Uvědomila si, že žárlí. Ještě včera strávil Ryou celý večer s ní. A teď se tu objeví ona… všechno jde do kopru…
"Nemohl bych tu ještě chvíli zůstat?" ozval se tichým hlasem Ryou. Musel zjistit, co je ta holka zač. Snažil se ji rozpovídat, ale bylo to marné.
"Nepokoušej svůj osud, kamaráde. Už takhle je to s tebou zlé - s námi všemi vlastně. Jestli okamžitě nevyrazíme, brzo nám budou tady holky nosit květiny na hrobečky."
Elisa se sarkasticky zasmála na Zefirovu adresu. "Kdo by se obtěžoval ti nosit květiny? Zase tak úžasnej nejsi, chlapče." Zefir na to nic neřekl. Jen na ni vyplázl jazyk. Jako malý kluk.
Gray popošel ke svému spolubydlícímu. "Ryou, pojď. Až se tu bude něco dít, holky ti dají vědět, že jo?" otočil se na víly s prosbou.
"No jasně, na nás se můžeš spolehnout," přitakala Mikki.
Ryou si povzdechl. Ale předtím než vstal, položil neznámé jednu otázku. Na kterou chtěl znát odpověď. "Řekneš mi aspoň tvoje jméno?"
Prosebně na ni hleděl, ale s ní to ani nehnulo. Jediné, co se pohybovalo, byly její oči. Zkoumaly okolí a lidi, kteří ji obklopovali. To se jí nelíbilo. Bylo jich tu příliš moc…
Ryou se pousmál. "Myslel jsem si to." Byl zklamaný, ale co se dalo dělat? Konečně vstal a zjistil, že je celý ztuhlý. Bůhví, jak dlouho setrval ve stejné pozici. Protáhl se a otočil ke svým spolužákům. "Tak půjdeme."
"To jo, a měli bychom pohnout kostrou. Jinak to bude brzo to jediné, co z nás zbude…" odlehčil atmosféru Seth. Všichni se jeho poznámce zasmáli.
Zefir se na Setha vrhl. "Hele, hele! Já jsem tady ten, který vtipkuje!"
"To je možný, ale nemusíš být jedinej! Nemysli si, že nadanej vtipem jsi na Rudé Fontáně jenom ty," rýpl si Seth. Cestou z ošetřovny se neustále pošťuchovali.
"Tak ahoj, holky, a zase někdy! Doufám za příjemnějších okolností," rozloučil se Gray za všechny. Naposledy zamával a popoháněl kluky směrem k lodím, které čekaly jenom na ně.
Holky také na oplátku zamávaly. A upřímně doufali v to samé co Gray. "Mějte se! Snad vás Aranatta ušetří, bylo by vás škoda!" zažertovala Elisa.
Jediný, kdo ještě stál mezi dveřmi, byl Ryou. Měl zavřené oči a vypadalo to, jako by ani nedýchal. "Dobře se o ni postarejte," rychlým pohybem se otočil a rozeběhl se za Specialisty.
Nikdo dlouhou chvíli nepromluvil. Zoey přemýšlela, proč se tak Ryou choval. Co na ní viděl? Se zvědavostí upřela svou pozornost na dívku, která momentálně vypadala jako přízrak z nějakého hororu.
"Co je jí?" poukázala Ariana na neznámou.
"Musela prožít těžký šok, ze kterého se nejde vzpamatovat z minuty na minutu," začala s vysvětlováním Tecna. "Chtěli jsme jí pomoct, když se náhle probrala a začala křičet jako smyslů zbavená. Celou dobu jsme se snažili ji uklidnit, ale je nepřístupná jako dno oceánu…"
"Nemohli byste…" poprosila Bloom dívky o pomoc.
Dívky se k ničemu neměly. Ani moc nevěděli, co se od nich v tomto ohledu očekává.
Ariana poznala, že nikomu není do řeči, tak se toho chopila. Pomalu přešla k dívce, aby ji nevyplašila. Ta ji ostražitě pozorovala. Nezdálo se, že by chtěla utéct nebo znovu začít křičet.
Klekla si vedle ní a zadívala se jí hluboce do očí. K tomu přidala přátelský úsměv a doufala, že to na neznámou zapůsobí. A opravdu. Ariana pocítila, jak se dívka uklidňuje a povoluje stisk okolo svých nohou.
"Ahoj, já jsem Ariana. Prozradíš nám svoje jméno?" mluvila polohlasem.
Neznámá popotáhla a chvíli váhala. Nevěděla, jestli může těm lidem tady věřit. Už dlouho žádného člověka neviděla. Teď je jich tu osm. Všech osm párů očí ji bedlivě pozorovalo. Cítila se nesvá.
Ale už stejně nemá co ztratit. Vzpomněla si na temnotu, kterou zakusila. Vzpomněla si, jak ji ta temnota vysávala každou kapičku její síly. Nic horšího už snad přijít nemůže…
"Ja-Jasslyn. To je… moje jméno." Slyšela svůj vlastní hlas. Byl jako slaboučký větřík, který se ztrácí.
"Ráda tě poznávám, Jasslyn."
"My všechny," rychle dodala Bloom a povzbudivě se na Jasslyn usmála. Dalších pět mladých víl ji napodobilo a přidali váhavé zamávání.
Jasslyn cítila ve vzduchu příjemnou atmosféru, nikde nebyl ani náznak zla. To dokázala poznat i bez svých sil. Pak překvapila svou otázkou. "No… nemáte tu čokoládu?"
"Čokoládu?" podivila se Bloom. Jasslyn přikývla. "Pomáhá mi se uklidnit…" Další nová věc, kterou jim o sobě Jasslyn prozradila. Ariana na ni chtěla vychrlit dalších sto otázek, které se jí rojily v hlavě. Ale věděla, že je ještě brzy na podrobný výslech. I ostatní to věděli. Na Jasslyn bylo poznat, že je velmi vyčerpaná a potřebovala by se prospat nejméně další dva dny.
"Tady máš," ozvala se Keiko a přešla k Arianě a Jasslyn. V ruce držela načatou tabulku čokolády. Zvědavě se na ni podívali.
"No, co je? Miluju čokoládu a nikdy nevím, kdy na ni dostanu chuť," vysvětlovala horlivě, "takže mám pro jistotu pořád jednu v tašce." Natáhla ruku s čokoládou k Jasslyn. "Vezmi si ji."
Ta nezaváhala a drapla po ní. Než se do ní pustila, poděkovala Keiko. Teď, když ji měla před sebou, si ji podrobně prohlédla. Nejzajímavější na ní byly jasně zelené oči a ty tyrkysové prameny podél tváře. A sice to asi neviděla, ale vyzařovala ze sebe tolik energie, která se Jasslyn zdála velmi silná.
I další víly na tom byly podobně. Měli tolik sil na rozdávání, kdežto ona… Najednou si připadala unavená jako kotě, chtěla se vrhnout do náruče spánku.
Přerušila konverzaci, která plynula mezi přítomnými. Sama se divila, čím to je, že je teď tak hovorná. "Ehm… je mi jasné, že na mě máte celou kupu otázek," přitáhla k sobě pozornost, "ráda vám vše povím, ale ne hned. Mohla bych se tady prospat? Prosím?"
Tecna souhlasně přikývla. "Beze všeho. Bude to pro všechny nejlepší. Lehni si sem," poukázala na jednu z postelí, která byla rozestlaná, "a my ti prozatím dáme pokoj. Zdá se, že jsi, až na to vyčerpání, v pořádku."
Jasslyn se zvedla z podlahy, přeběhla k posteli a s čokoládou stále v rukou, se na ní uvelebila. "Děkuju, oceňuju to."
Cleo už chtěla jít pryč. Ona sama by tedy aspoň nemohla usnout, kdyby na ni všichni v místnosti koukali a sledovali každý její pohyb. Chystala se to navrhnout, ale bylo pozdě. Jasslyn stačilo jenom pár vteřin, aby usnula. A začala chrápat. Trochu to připomínalo rozladěného grizzlyho.
"Zvláštní, co?" konstatovala Mikki.
"Jenom zvláštní? Spíš bych řekla super zvláštní. Z ničeho nic se tu objeví neznámá holka, kterou pravděpodobně napadla ta hnusná dvojčata, a ona si bude klidně spát. Pardon, chrápat." Ale i tak přišla Elise Jasslyn milá a přátelská. A divná…
"Holky, podívejte se jí na pravé rameno!" zvýšila svůj hlas Zoey. Tím podnítila zvědavost a víly učinily, jak jim bylo řečeno. A nové zjištění je překvapilo.
"Ano, také jsme si toho všimli. Vypadá to jako zlaté tetování v podobě hlavy jednorožce. Když jsem se toho dotkla, jako by do mne uhodil blesk," popisovala svůj zážitek Bloom. "Jednoznačně se nejedná o obyčejnou dívku. Proto o ní musíme zjistit více.
Holky na sebe navzájem pokývly a Ariana se ujala slova. "Královno Bloom, Tecno… mohli bychom s vámi mluvit? Vlastně nejenom s vámi. Potřebujeme názor a vědění co největšího počtu dospělých."
Dvě Winx se na sebe udiveně zadívaly. Co mohly mít tyto šestnáctileté víly za problém, že to zaměstná Winx a profesory na Alfee? O překvapení tady opravdu nebyla nouze. Zatím se Bloom s Tecnou na nic nevyptávaly a dívkám pokynuly, ať jdou s nimi.
"Jistě, pokud je to nutné, svolám profesory do Flořiny ředitelny. Předpokládám, že to nepočká."
Ariana pokrčila rameny. "Samy nevíme, jestli je to vážné, nicméně bychom to rády měly z krku, že jo?" Otočila se na kamarádky. Mlčky přikývli.
"Tak pojďte, ať může být dnešní den ještě bláznivější."

"Kde jsou král a královna Domina?!" Vstupní halou paláce na Dominu se rozlehl zlověstný hlas. Na Domino dorazilo staré zlo. Zlo, které není zapomenuto. Temná Dvojčata se sem přišla pomstít. Těm, kteří jim kdysi byli nejblíže.
Severina držela vyděšeného strážce ve vzduchu. Čekala, až jí odpoví na otázku. Strážce se ale k odpovědi neměl. Byl vyděšený a po tváři mu stékal studený pot.
"Zeptám se tě ještě jednou, ubožáku. Teď je v sázce tvůj život. Kde jsou král a královna Domina?!"
Rosalinn nesouhlasně zamlaskala. Severina po ní střelila ledovým pohledem. "Něco je špatně, sestro?"
"Že se s ním tak páráš… Když ti neodpoví, prostě ho zabij. Až to jeho kolegové uvidí, budou nám po vůli. Protože jestli se budou vzpírat, dopadnou stejně." Rosalinn měla v očích vepsanou krutost, s níž se také blížila smrt. Neotálela tak jako Severina. Strážce pořád visel ve vzduchu, ale ne nadlouho.
Rosalinn ho proklála svou holou rukou. Přesně do místa, kde měl srdce. Halou se ozval bezmocný výkřik. Strážci se protočily oči, až byla vidět jen bělma. Rázem byl mrtvý. Jeho tělo dopadlo na zem.
"A takhle se to dělá. Občas mám pocit, že jsi nějak změkla," postěžovala si na Severininu adresu Rosalinn. Dál už k tématu nic neřekla a pokračovala v chůzi do trůnního sálu.
Severina střelila pohledem po mrtvém tělu. Vážně bylo po něm. Nebylo pochyb. A musela uznat, že se jí to líbilo. Hlasitě se rozesmála. Chtěla to taky udělat! Musel to být báječný pocit. Báječný pocit moci nad ostatními!
Začala se rozhlížet, vyhledávala svou vlastní oběť.
"Pohni sebou! Až zabiješ Daphne a Thorena, budeš se cítit božsky. Až je zabijeme, osud Domina a jeho lidu bude v našich rukou!" Zařvala na celý palác černovlasá Rosalinn.
Severina moc dobře věděla, jak to její dvojče myslelo. Z toho pomyšlení se jí blahem zamotala hlava. "Ale mezitím si můžeme užít trochu zábavy, ne?" Navrhla stříbrovláska. Dychtivě upírala na Rosalinn oči. Viděla, jak souhlasně přikývla.
To znamenalo začátek teroru. Temná Dvojčata začala ničit palác kus po kusu, nic a nikoho nešetřila.


DODATKY
- jméno sedmé víly změním, až skončí anketa.
- občas se v příběhu objeví krev a tomu příbuzné věci, nelekejte se! :D


Winx víla LUNA - Bloomix

2. července 2014 v 11:17 | Keiko |  Tvoje Winx

Jméno pro sedmou Goldix podruhé ☼

1. července 2014 v 12:52 | Keiko |  Goldix Club
Tákže v anketě pod tímto článkem se už definitivně rozhodne o jménu pro sedmou vílu Goldix Clubu. Z předešlé ankety jsem vybrala tři, které od vás dostali nejvíce hlasů.
A k těm třem přidám ještě jedno, které jsem objevila a taky se mi líbí. ^^
Takže hlasujte, teď jde vážně o všechno! :D