Kouzelná novinářka

23. srpna 2014 v 13:04 | Keiko |  Rady a tipy od Tecny
Je tvým snem stát se novinářem nebo reportérem? Tak to máme něco společného! Zjisti, jak vytvořit perfektní časopis v pěti krocích!

1. Rozhodni se o počtu stránek!
Časopisy mají počet stránek násobený čtyřmi (takže 4, 8, 16 atd.). K vytvoření svého časopisu napůl přelož papíry velikost A3 (jako ty v tvém sešitu). Vlož je do sebe a popros dospělého, aby ti je secvakl k sobě. Nebo si je můžeš svázat k sobě pomocí bavlnek.

2. Články!
Vyber si témata, která tě zajímají (móda, hudba, zvířata, příroda...), zapátrej trochu po internetu nebo po jiných časopisech. Pak napiš celý článek a přidej titulek, který zaujme na první pohled!


3. Nezapomeň na fotky!
Všechny články, které napíšeš, nesmí postrádat fotky, nejlépe barevné. Může to být fotka, kresba nebo obrázek vystřižený z jiného časopisu.

4. Rozhovory!
Vyzpovídej někoho, koho máš ráda! Vezmi si k tomu blok a pero a připrav si seznam otázek, na které se chceš zeptat. Pak pořiď fotky, které tvůj článek obohatí!

5. Titulní strana!
Titulní strana je důležitá! Vyber nějaký pěkný obrázek nebo kresbu a nakonec napiš velkými písmeny název tvého časopisu!
Všichni skvělí novináři začínali právě takhle!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama