Otázky a odpovědi 24

4. února 2015 v 17:01 | Keiko |  Keiko Q&A
1. Chci se tě zeptat, jestli maluješ Progresskami, tak čím je ořezáváš? Doporučila bys mi jiné pastelky, se kterými se dobře maluje?
Ano, maluji Progresskami a co se týče jejich ořezávání, tak mi stačí normální ořezávátko. Jistě, neořezávají se snadno, ale když hrot pastelky nasměruji více k "čepeli", či jak to nazvat, tak je ořezávám celkem snadno. :)
Kromě Progressek ještě maluji Mondeluzkami a velmi dobré se mi zdají také Farrel&Gold. Ovšem na trhu najdete spoustu kvalitních pastelek od světových značek, ovšem za vyšší cenu. I tak je to dobrá investice.


2. Mohla bys mi říct, co zahrnovala tvá střední škola?
No co by... :D Jak už název oboru napovídá (Modelářství a návrhářství oděvů), výuka se zaměřuje na šití, správné postupy šití, teorii šití, koonstrukce střihů, navrhování, výtvarnou tvorbu a zahrnuje samozřejmě pár klasických předmětů, které nám jsou známé ze základky. :) Trošku se rozepíšu a asi si nevzpomenu na všechny předměty, které jsme měli, protože už je to přece jen nějaký ten pátek, co jsem odmaturovala... :D
Takže z klasických předmětů jsme měli český jazyk, cizí jazyk, tělesnou výchovu, občanskou nauku (4 roky), matematiku (3 roky), fyziku, chemii, ekonomii (1 rok).
Dále jsme první dva roky měli výtvarnou tvorbu, která se od základky moc nelišila. Třetí a čtvrtý rok následovala figurální kresba, kde se nejprve kreslily jen obličeje a postupně jsme se začali učit celé tělo a následovaly i akty (nahé portréty). Ačkoliv jsme studovali návrhářství, hodiny navrhování přišly až v třeťáku, což nikdo z nás nedokázal pochopit... Vždy před pololetím nám učitelka zadala téma a my měli za úkol navrhnout 5 modelů a jeden z nich realizovat.
Dějiny umění zahrnovaly vývoj umění už od pravěku až po modernu. S tímto předmětem jsme absolvovali hodně exkurzí a zavítali jsme i do cizích zemí. :)
Praxe - v prváku se učíte základní ruční stehy a následně přejdete na stroje (pozor, ať si nepřišijete prst, už se to párkrát stalo), kde nejprve trénujete bez nití a následně už se učíte šít kapsy, učíte se druhy švů a základní věci potřebné k šití na stroji. Učíte se, jak správně špendlit, stříhat látky atd...
Konstrukce oděvů - zde se učíte rýsovat střihy modelů ve zmenšeném měřítku, čas od času si střihy zkoušíte ve skutečné velikosti. Vždy před pololetím profesorka zadala každému z nás práci, ve které jsme měli popsat postup šití a narýsovat střihy... nesnášela jsem to... :D
Technologie - zde se učíte teorii šití. Krok po kroku se učíte, jak šít sukni, kalhoty, šaty, kabát... Tenhle předmět jsem přímo nenáviděla! :D
Textilní materiály - se učí jen první rok, zkrátka je to nauka o látkách, jejich struktuře, složení a výrobě... nuda. :D
Tak to bude asi všechno k mému vystudovanému oboru. Ten se pak samozřejmě dá studovat i na vysoké škole. :)3. Jak děláš tyhle vzhledy blogu, co jsi měla s Arianou a Pixie?
Tak nejdříve musím v programu Malování vybarvit pozadí obrázku, ale jelikož se to nikdy nevybarví úplně ( jsou tam bílá místa a postava je též orámovaná bílou), musím to domalovat ručně štětcem. Je to piplačka... :D Stejně to udělám i s Pixie, kterou nejrpve vložím do rozšířeného (1300xněco :D) obrázku k její víle. Pak už jen na stránce picmonkey.com přidám nějaký efekt, pokud se nějaký hodí. S Arianou to byl efekt vesmíru a s Keiko teď efekt vody. :)


4. Viděla jsi film Vampýrská akademie? Pokud ano, co na něj říkáš?
No, docela ujde, ovšem ke knize to má hoooooooodně daleko. Navíc se mi ve filmu nelíbí herečka, která představuje Lissu a Dimitrij taky rozhodně není podle mých představ. Jinak je film celkem povedený, ale jednoduše to není ono. Vlastní představivost při čtení knihy je nejlepší. :)5. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
To je těžké, nemůžu napsat jenom jeden... :D Mezi moje oblíbené filmy patří Metráček (miluju staré české filmy, hlavně komedie s Vlastou Burianem a filmy ze školního prostředí). Pak je to taky Avatar, Charlieho andílci, Zachraňte Willyho, Harry Potter... Mám taky slabost pro vánoční filmy. ^^


Když už jsem napsala ty filmy o Harrym Potterovi, víte, do které koleje byste patřili? :)
Já rozhodně do Mrzimoru. :) ^^ Nevím, jak to popsat, ale prostě cítím, že bych patřila právě tam. :) Navíc jsem nedávno našla super test, který vážně zvažuje vaši povahu a schopnosti (stejně jako Moudrý klobouk). Neptá se na to, jaké zvíře máte rádi, jaká je vaše nejoblíbenější barva... Na takových věcech v tomhle ohledu nezáleží. :)
Vyšel mi Mrzimor. ^^
Je to test spíše pro ty, kteří umí dobře anglicky, popřípadě vám může pomoct někdo, kdo anglicky umí, přinejhorším se dá použít i překladač. :D
http://www.thealmightyguru.com/Reviews/HarryPotter/Docs/Quiz-House.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | 4. února 2015 v 17:31 | Reagovat

Ty jo, tak teď si mě odpověděla na mnoho otázek, na které jsem chtěla zeptat... :D

2 Nina/ Nath Nina/ Nath | 4. února 2015 v 20:21 | Reagovat

Mě se Avatar nelíbí je to kravina, ale je to tvůj názor. Za to se mi hrohně líbí seriál Záhada Anubisova domu :D.

3 Alča H. Alča H. | E-mail | 6. února 2015 v 17:24 | Reagovat

[1]: U mě to tak taky je :D .
Díky za odpovědi :) . A souhlasím s tebou, knížkám VA se film nevyrovnal :) ale s výběrem herců jsem celkem spokojená :) , prý že se možná bude točit VA 2 Mrazivý polibek :D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama